خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن با قیمت مناسب از مجموعه آتنا هاست

bigbluebutton

خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن؛ بهترین گزینه برای کلاس آنلاین

یکی از برترین پلتفرم‌ها و سرویس‌ها برای برگزاری کلاس‌های آنلاین، بیگ بلو باتن است. با در اختیار داشتن بیگ بلو باتن و خرید سرور اختصاصی آن، می‌توانید از تمام امکانات این سرویس نهایت استفاده را داشته باشید. به عنوان مثال، این امکان را دارید تا از چند وبکم استفاده کنید تا مدیریت کلاس را به گونه‌ای انجام دهید که بیشترین بهره‌وری آموزشی را داشته باشد. در این صفحه از مجموعه آتنا هاست امکان خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن برای شما فراهم شده است.

با توجه به نیاز بسیاری از فعالیتهای اینترنتی به برگزاری جلسات آنلاین، کلاسهای آموزشی، کلاسهای آنلاین، نشستهای آنلاین به زیرساختی مناسب جهت پخش زنده اینترنتی و تعاملی با کاربران، امکان راه اندازی سرور جهت میزبانی این نشستها فراهم شده است و شما میتوانید با سفارش سرور اختصاصی یا سرور مجازی با توجه به مدت زمان، تعداد افراد حاضر در نشست، امکانات مورد نیاز جهت برگزاری را بر روی سرور های ما پیاده سازی نمایید.
در حال حاضر امکان پیاده سازی نشستها بر روی دو نرم افزار اصلی انجام این امر شامل ادوب کانکت Adobe Connect و بیگ بلوباتن BigBlueButton فراهم میباشد.

خرید بیگ بلو باتن بر روی سرور اختصاصی

bigbluebutton

سرور اختصاصی مروارید1
ماهانه
2,000,000 تومان
پردازنده 2x Intel Xeon 4core
رم 16GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 100 الی 150 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی مروارید2
ماهانه
2,800,000 تومان
پردازنده Intel Xeon 6core
رم 16GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 150 الی 250 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی نگین 1
ماهانه
3,100,000 تومان
پردازنده 2x Intel Xeon 6core
رم 16GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 150 الی 200 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی نگین 2
ماهانه
3,900,000 تومان
پردازنده 2x Intel Xeon 8core
رم 16GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 250 الی 300 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی زمرد 1
ماهانه
3,700,000 تومان
پردازنده Intel Xeon 10core
رم 16GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 200 الی 250 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی زمرد 2
ماهانه
5,400,000 تومان
پردازنده 2x Intel Xeon 10core
رم 32GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 300 الی 400 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی الماس 1
ماهانه
4,700,000 تومان
ردازنده Intel Xeon 12core
رم 32GB
هاردیسک 146GB
مناسب برای 300 الی 350 نفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه
سرور اختصاصی الماس 2
ماهانه
8,500,000 تومان
پردازنده 2x Intel Xeon 12core
رم 64GB
هاردیسک 1TB
مناسب برای 450 الی 500 تفر
حداقل دوره پرداخت، 3ماهه

حداقل منابع توصیه شده برای استفاده بر روی سرور های بیگ بلوباتن برای کاربرد به شرح زیر میباشد:

Atenahost آتناهاست

پردازنده: 8 هسته، رم:16 گیگابایت

امکان نصب نرم افزار بر روی سرورهای با منابع کمتر نیز وجود دارد، اما برای استفاده در محیط کاربردی توصیه نمیشود اما برای استفاده آزمایشی با تعداد نفرات کم مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، از سایت BigBlueButton بازدید فرمایید.

بیگ بلو باتن چیست؟

سرویس BigBlueButton یک سیستم کنفرانس وب منبع باز برای کلاس‌های آنلاین است. این پلتفرم زمان را برای یادگیری کاربردی به حداکثر می‌رساند و دانش‌آموزان را قادر می‌سازد تا با یکدیگر همکاری کنند و بازخورد مناسب دریافت کنند.

از بیگ بلو باتن می‌توان برای انواع وبینار نیز استفاده کرد. این سرویس باعث شده است تا بتوانید از آن برای برقراری ارتباط با شرکت‌های مختلف استفاده کرد. اگر شما نیز به دنبال چنین قابلیتی هستید، بیگ بلو باتن نیازتان را به خوبی برطرف خواهد کرد.

برخی از مزایای استفاده از بیگ بلو باتن

به طور کلی، می‌توان گفت که بیگ بلو باتن از مزایای زیادی برخوردار است که با خرید سرور اختصاصی آن می‌توانید از این مزایای برخوردار شوید. در ادامه این بخش، برخی از مزایای مهم خرید سرور برای این سرویس را معرفی کرده‌ایم.

بیگ بلو باتن چیست؟
منبع باز و جامعه محور

منبع باز و جامعه محور

منبع باز بودن BigBlueButton یکی از مهمترین مزایای آن است. با نرم‌افزار منبع باز، کد منبع آزادانه برای مشاهده، تغییر و توزیع برای همه در دسترس است. این باعث می‌شود تا اعتمادپذیری نسبت به این سرویس افزایش پیدا کند. در عین حال، به لطف برخورداری از تیم پشتیبانی قوی، هرگونه شکاف امنیتی که در این سرور پیدا می‌شود، به سرعت رفع خواهد شد.

BigBlueButton با تخصص و مشارکت یک جامعه جهانی، به جای یک تیم واحد در یک شرکت، کد منبع با کیفیت بالا، ثبات، عملکرد بالا و سطح بالایی از امنیت را به رخ می‌کشد. هر مشکلی که پیش می‌آید توسط جامعه به طور کامل بررسی و اصلاح می‌شود و نرم افزار را بسیار قوی و قابل اعتماد می‌کند.

کنترل روی داده‌های سرویس

در عصری که حفظ حریم خصوصی داده‌ها از اهمیت بالایی برخوردار است، BigBlueButton به شما کنترل کامل بر روی داده‌های خود را می‌دهد. لازم نیست نگران دسترسی شخص ثالث به داده هایتان برای هر هدفی باشید. همه اینها در دستان شماست و آرامش خاطر را فراهم می‌کند و امنیت و حریم خصوصی کلاس‌های آنلاین شما را تضمین می‌کند.

پذیرش و ادغام گسترده

در طول سال‌ها، BigBlueButton در سراسر جهان برای کلاس‌های آنلاین استفاده می‌شود. ادغام یکپارچه آن در سیستم‌های مدیریت یادگیری (LMS) پیشرو مانند Moodle، Canvas، Sakai، Schoology، Jenzabar و WordPress، باعث شده است تا محبوبیت این سرویس کلاس آنلاین چند برابر شود. تا جولای 2020، بیش از 17000 سایت Moodle از BigBlueButton استفاده می‌کردند که نشان دهنده پذیرش گسترده آن است.

بهبود مستمر و نوآوری‌های بیشتر

آخرین نسخه از بیگ بلو باتن بهبود‌های بسیار زیادی نسبت به نسخه قبلی داشته است. اگر بخواهیم این موضوع را به صورت کلی بررسی کنیم، باید بگوییم که بیگ بلو باتن دائما در حال به‌روزرسانی و بهبود شرایط سرویس خود است که این را می‌توان به عنوان یک نکته مثبت تلقی کرد.

بهبود قابلیت‌ها

آخرین نسخه از بیگ بلو باتن امکنات جدیدی را در اختیار کاربران قرار داده است که با خرید سرور اختصاصی آن می‌توانید به این امکانات دسترسی داشته باشید. به عنوان مثال، می‌تانید از گزینه تم تیره استفاده کنید که خستگی چشم را کاهش می‌دهد و تجربه مشاهده راحت تری را ارائه می‌دهد. علاوه بر این، کاربران اکنون می‌توانند بیش از یک وب کم را پین کنند، پس زمینه وب کم خود را آپلود کنند و روشنایی تصویر وب کم را تنظیم کنند. این ویژگی‌ها کنترل بیشتری بر جنبه بصری کلاس‌های آنلاین فراهم می‌کند و تجربه کلی یادگیری را افزایش می‌دهد.

پذیرش و ادغام گسترده
افزایش ویژگی‌های تعاملی

افزایش ویژگی‌های تعاملی

بیگ بلو باتن دارای چندین ویژگی است که می‌تواند تعامل در کلاس‌های آنلاین را افزایش دهد. برای مثال، زیرنویس‌های خودکار زنده را معرفی می‌کند و به کاربران امکان می‌دهد در صورت انتخاب زبانی برای رونویسی خودکار، صدای خود را رونویسی کنند. این ویژگی به ویژه برای دانش آموزان کم شنوا و غیر بومی زبان مفید است.

معلمان اکنون می‌توانند اسلایدهای خود را با حاشیه نویسی هایی که در طول یک درس اضافه شده است صادر کنند و منبع جامعی برای دانش آموزان ایجاد کنند تا پس از کلاس به آن‌ها مراجعه کنند. آن‌ها همچنین می‌توانند یک ارائه را مستقیما از NextCloud آپلود کنند و که این اشتراک گذاری مطالب را با دانش‌آموزان آسان‌تر می‌کند.

یکی دیگر از ویژگی‌های هیجان انگیز بهبود یافته در بیگ بلو باتن، انتخاب مدیر طرح بندی است که به کاربران امکان می‌دهد طرح‌بندی کلاس‌های آنلاین خود را برای یک تجربه یادگیری بهینه سفارشی کنند. تخته سفید با TLdraw، یک برنامه کوچک که از ویژگی‌های طراحی بهبود یافته پشتیبانی می‌کند، به روز شده است. این می‌تواند به ویژه در سناریوی آموزشی مفید باشد.

بهبود عملکرد کلی

سرویس BigBlueButton 2.6 فقط در مورد ویژگی‌های جدید نیست. همچنین بهبود عملکرد قابل توجهی را به همراه دارد. همچنین API ضبط برای جستجو و بازیابی سریعتر و کارآمدتر داده‌های ضبط شده به روز شده است. این نرم افزار اکنون بر روی اوبونتو 20.04 64 بیتی نصب می‌شود و اجزای کلیدی مانند Meteor، Grails و Spring ارتقا یافته اند و پایداری و عملکرد نرم افزار را افزایش می‌دهند.

کاربردهای سرور اختصاصی بیگ بلو باتن

با خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن به امکانات مختلفی دست پیدا می‌کنید که از جمله برخی از آن‌ها می‌توان به برگزاری کلاس‌های آنلاین، برگزاری وبینار و برگزاری جلسات کاری آنلاین اشاره کرد که در ادامه با آن‌ها آشنا می‌شویم.

برگزاری کلاس‌های آنلاین

یکی از مهم‌ترین مزایا و کاربردهای خرید و استفاده از سرور اختصاصی بیگ بلو باتن، امکان برگزاری کلاس‌های آنلاین است. با در اختیار داشتن این کلاس، به راحتی این فرصت را دارید که انواع کلاس آنلاین را با تعداد شرکت‌کننده‌های مختلف برگزار کنید.

کاربردهای سرور اختصاصی بیگ بلو باتن
تنظیمات سرور اختصاصی محبوب برای بیگ بلو باتن

برگزاری وبینار

از جمله دیگر کاربردهای خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن می‌توان به امکان برگزاری وبینار اشاره کرد. به طور کلی و با امکانات مدیریتی که در اختیارتان قرار می‌گیرند، می‌توانید وبیناری عالی را برگزار کنید که شانس موفقیت بالایی دارد.

برگزاری جلسات کاری آنلاین

حتی می‌توان با خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن جلسات آنلاین کاری را برگزار کرد. با توجه به اینکه در این سامانه امکان امکان چت، ارسال پیام صوتی، ارسال پیام تصویری و همین‌طور ارسال ری‌اکشن در قالب ایموجی وجود دارد.

تنظیمات سرور اختصاصی محبوب برای بیگ بلو باتن

شما می‌توانید با در اختیار داشتن سرور اختصاصی بیگ بلو باتن، به گزینه‌ها و تنظیمات مختلفی دست پیدا کنید که بیشتر آن‌ها اختیاری هستند. اما باید این نکته را در نظر داشته باشید که این مشخصات و تنظیمات متناسب با تعداد کاربرهای آنلاین حاضر در کلاس تعیین می‌شوند.

مشخصات سرور اختصاصی بیگ بلو باتن برای 100-150 کاربر آنلاین:

 • پردازنده: Intel Quad-Core Xeon E3-1230v2
 • رم: 16 گیگابایت DDR3
 • فضای ذخیره سازی برای ضبط: 2x1TB SATA HDD
 • ترافیک ماهانه: 10 ترابایت
 • سرعت پورت: 1000 مگابیت بر ثانیه

مشخصات پیشنهادی سرور اختصاصی بیگ بلو باتن برای 200-250 کاربر آنلاین:

 • پردازنده: 2x Intel Quad Core Xeon E5620
 • رم: 32 گیگابایت DDR4
 • فضای ذخیره سازی برای ضبط: 6x3TB SATA HDD
 • ترافیک ماهانه: 10 ترابایت
 • سرعت پورت: 1000 مگابیت بر ثانیه

علاوه بر تنظیمات اختصاصی سرورهای بیگ بلو باتن، لازم است که نیم‌نگاهی به سخت‌افزار مورد نیاز برای راه‌اندازی این سرویس نیز توجه داشته باشید. در صورتی که از مشخصات سیستمی مورد نظر برخوردار باشید، کار با این سرویس برایتان بسیار آسان خواهد شد.

مشخصات پیشنهادی سرور اختصاصی بیگ بلو باتن
حداقل سخت افزار مورد نیاز برای سرور بیگ بلو باتن

حداقل سخت افزار مورد نیاز برای سرور بیگ بلو باتن عبارتند از:

 • اوبونتو 20.04 سیستم عامل 64 بیتی با هسته لینوکس 4.x
 • 8 گیگابایت حافظه با قابلیت تعویض فعال (16 گیگابایت حافظه بهتر است)
 • 4 هسته پردازنده (8 هسته بهتر است)
 • پورت‌های TCP 80 و 443 با قابلیت دسترسی
 • پورت‌های UDP 16384 – 32768 با قابلیت دسترسی
 • پورت 80 که توسط برنامه دیگری استفاده نمی‌شود

توصیه می‌کنیم برای سرور اختصاصی مورد نظر خود از حداقل مشخصات زیر برخوردار باشید:

 • 500 گرم فضای خالی دیسک (یا بیشتر) برای رکورد کلاس
 • پهنای باند 250 مگابیت بر ثانیه (متقارن) یا بیشتر
 • سخت افزار اختصاصی
 • یک نام میزبان (مانند example.com) برای تنظیم لایسنس SSL
 • آدرس IPV4 و IPV6

پلاگین استریم با خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن

برای دسترسی آسان‌تر و بیشتر به قابلیت‌های کلاس‌های مجازی خود، افزونه BigBlueButton Streaming را نصب کنید. این راه حل رایگان و منبع باز به شما امکان می‌دهد کلاس‌های درس خود را به هزاران زبان‌آموز در سراسر جهان گسترش دهید.

با کمک پلاگین استریم بیگ بلو باتن می‌توانید به راحتی کلاس‌های لایو خود را در YouTube، Facebook، Vimeo یا هر سرور RTMP مستقیما از BigBlueButton پخش کنید و محدودیت کاربر را از بین ببرید. در واقع، می‌توان گفت که پلاگین استریم بیگ بلو باتن  یک تجربه یکپارچه و کاربرپسند را ارائه می‌دهد. برای استفاده از این پلاگین، کافی است URL RTMP و کلید دسترسی را وارد کنید، روی شروع کلیک کنید. با انجام این کار، کلاس شما به صورت لایو برگزار می‌شود و برای مخاطبان جهانی قابل دسترسی خواهد بود. برای خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن می‌توانید همین حالا با کارشناسان ما در آتنا هاست تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

کار با بیگ بلو باتن بعد از خرید سرور اختصاصی

بعد از اینکه برای خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن اقدام کردید، نوبت به پیکربندی آن می‌رسد. در این مورد، لازم است که مراحل موجود را به صورت نوبت به نوبت طی کنید تا پیکربندی به صورت استاندارد انجام شود. در غیر این صورت، فرایند راه‌اندازی سرور اختصاصی برایتان دردسرساز خواهد شد. البته بعد از خرید سرور، می‌توانید برای دریافت راهنمایی‌های لازم با کارشناسان ما در آتنا هاست تماس بگیرید.

در ادامه مراحل پیکربندی سرور بیگ بلو باتن را توضیح داده‌ایم:

 1. ساخت دراپلت
 2. دراپلت شما قابل اجرا بر روی HTTP است، اما توصیه می‌کنیم HTTPS را فعال کنید. اگر می‌خواهید تصویر را از طریق HTTP اجرا کنید، می‌توانید IP دسترسی داشته باشید یا می‌توانید یک دامنه را به دراپلتی که به تازگی ایجاد کرده‌اید، متصل کنید
 3. به کنسول دسترسی پیدا کنید (یعنی از طریق ssh با اجرای ssh root@123.456.789) و یک رمز عبور جدید تنظیم کنید. بسیار مهم است که شرایط خدمات را برای استفاده از Let’s Encrypt بنویسید و یک ایمیل معتبر تایپ کنید، زیرا سرویس اعلام به‌روزرسانی‌ها را از این طریق به شما می‌گوید. لازم به ذکر است که بسیاری از لایسنس‌های بیگ بلو باتن زمان‌دار و دارای تاریخ انقضای مشخص هستند
 4. نصب و پیکربندی را با کمک کد (bbb-conf –check) بررسی کند. با وارد کردن این کد، توصیه‌های اساسی مانند غیرفعال کردن جلسات نمایشی برای شما نمایش داده خواهند شد

توجه داشته باشید که اگر به دنبال پیکربندی بیگ بلو باتن به صورت شخصی‌سازی شده هستید، پیشنهاد می‌کنیم بخش Documentation را نادیده نگیرید. با فعال کردن این قابلیت، امکان اعما HTTPS و افزایش حجم فایل‌های آپلودشده را خواهید داشت.

چرا آتنا هاست را برای خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن انتخاب کنید؟

با توجه به اینکه در حال حاضر امکان خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن از مجموعه‌های هاستینگ مختلف فراهم شده است، این سوال مطرح می‌شود که چرا باید از میان این مجموعه‌ها، خرید خود را از مجموعه آتنا هاست انجام دهیم؟

برخی از مزایای دریافت خدمات از آتنا هاست عبارتند از:

 • برخورداری از شماره پشتیبانی برای پاسخگویی در هر زمان و مکان
 • ارائه انواع خدمات هاستینگ علاوه بر بیگ بلو باتن
 • تعرفه رقابتی
 • صدو گواهی SSL
 • میزانی انواع سرورهای اختصاصی و مجازی

خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن از مجموعه آتنا هاست

اگر می‌خواهید برای خرید سرور اختصاصی بیگ بلو باتن اقدام کنید، می‌توانید همین حالا با ما در آتنا هاست تماس بگیرید. ما تلاش می‌کنیم تا بهترین خدمات را با کمترین تعرفه ممکن در اختیار شما قرار دهیم. برای کسب اطلاعات بیشتر، با شماره پشتیبانی 09016210849 پاسخگوی شما هستیم.

بیگ بلو باتن، یک نرم افزار متن باز جهت برگزاری نشستهای آنلاین میباشد که با آن میتوان :

 • کلاس آنلاین
 • جلسات آنلاین
 • سمینار تحت وب
 • آموزش الکترونیک
 • وب کنفرانس
 • وبینار
 • جلسات کاری آنلاین

را بصورت حرفه ای و با امکانات مناسب برگزار نمود.

نرم افزار ادوب کانکت یک برنامه پیاده سازی وبیتار و کلاس آنلاین تحت وب میباشد که شامل ابزار هایی مانند اشتراک گذاری تصویر و وب کم ،صدا ، اشتراک گذاری صفحه، برگزاری نظرسنجی، چت، پرسش و پاسخ ، به اشتراک گذاری اسناد و بسیاری امکانات دیگر میباشد. استفاده از ادوب کانکت بسیار ساده بوده و با توجه به پشتیبانی آن از HTML5، حتی درصورتی که مرورگر شما دارای FLASH نباشد، میتوانید به راحتی به اوبی کانکت متصل شده و از امکانات آن استفاده نمایید.

0/5 (0 نظر)