خرید فضای ابری خصوصی | فرصتی برای افزایش سرعت فعالیت اینترنتی سازمان‌ها

Purchase of Private cloud space

خرید فضای ابر عمومی؛ بستری امن برای مدیریت فناوری اطلاعات

خرید فضای ابری خصوصی؛ راهکاری برای مدیریت اطلاعات سازمان‌ها

استفاده از بسترهای تکنولوژیک برای بایگانی و دستیابی به اطلاعات بسیاری از نیازهای سازمان‌ها در زمینه مدیریت داده‌ها را پاسخ می‌دهد. فضای ابری به‌عنوان راهکاری موثر در این زمینه به‌شمار می‌آید که سازمان‌ها و کسب‌وکارها می‌توانند با خرید اشتراک‌های ماهانه از امکانات آن‌ها بهره‌مند شوند. بااین‌حال خرید فضای ابری خصوصی بر خلاف فضای ابری عمومی (Public Cloud) امکان ایجاد بستری مناسب برای محاسبات ابری اختصاصی را برای نیازهای منحصربه‌فرد سازمان‌ها به وجود می‌آورد. بر همین اساس در این مطلب از آتنا هاست به بررسی مزایای بهره‌مندی از فضای ابری خصوصی و کاربردهای آن می‌پردازیم.

فضای ابری خصوصی چیست؟

فضای ابری خصوصی (Private Cloud) مدلی از محاسبات ابری به‌شمار می‌آید که در آن زیرساخت‌ها، فقط به یک سازمان اختصاص داده شده است. سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از این نوع مدل محاسبات ابری، داده‌های خود را در پایگاه‌ داده شخصی و یا در مرکز مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی کنند. به طور کلی، سازمان‌ها با خرید فضای ابری خصوصی مسئولیت عملیات بایگانی اختصاصی داده‌ها را بر عهده می‌گیرند. همچنین باتکیه‌بر امکانات موجود در این مدل، سازمان‌ها کنترل بیشتر و امنیت بالاتری را برای سرورهای خود به دست می‌آورند.

385000 تومان / ماهانه
100 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS
535000 تومان / ماهانه
250 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS
785000 تومان / ماهانه
500 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS
1285000 تومان / ماهانه
1 T - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS

مزایای خرید‌ فضای ابری خصوصی

به‌کارگیری فضای ابری خصوصی همان امنیت و کیفیتی را به کاربران ارائه می‌دهد که زیرساخت‌های سنتی داخلی توانایی آن را دارند. بااین‌حال برخی مزایای منحصربه‌فرد استفاده از این مدل، خرید فضای ابری خصوصی را به انتخاب اول شرکت‌های بزرگ تبدیل کرده است. در ادامه به مهم‌ترین مزایای خرید فضای ابری خصوصی‌ اشاره می‌کنیم.

برخورداری از پروتکل‌های امنیتی پیشرفته

امنیت فضای ابری خصوصی بسیار بالا است؛ زیرا ترافیک موجود در این مدل فقط به تراکنش‌های سازمان دریافت‌کننده خدمات محدود می‌شود. ارائه‌دهندگان فضای ابری عمومی باید ترافیک میلیون‌ها کاربر و تراکنش‌ها را به طور همزمان مدیریت کنند؛ بنابراین احتمال کاهش ترافیک وجود دارد. از سوی دیگر با توجه به استفاده از زیرساخت‌های فیزیکی اختصاصی در فضای ابری خصوصی، سازمان‌ها کنترل بیشتری بر سرور، شبکه و امنیت برنامه دارند.

مزایای خرید‌ فضای ابری خصوصی
خرید فضای ابری خصوصی

عملکرد قابل پیش‌بینی

استفاده از امکانات موجود برای ذخیره‌سازی اطلاعات با خرید فضای ابری خصوصی قابل‌ پیش‌بینی‌تر از زیرساخت‌های عمومی است. در چنین شرایطی به جای استفاده از چند کاربر از سخت‌افزارها، فقط یک کاربر از آن استفاده می‌کند و عملکرد باری کاری تحت تاثیر مراکز ارائه‌دهنده زیرساخت‌ها و پهنای باند نیست.

صرفه‌جویی در هزینه‌های بلندمدت

با وجود این که راه‌اندازی زیرساخت‌ها برای پشتیبانی از فضای ابری خصوصی هزینه‌بر است؛ اما در بلندمدت بسیاری از هزینه‌های سازمان‌ها را کاهش می‌دهد. اگر یک سازمان از قبل سخت‌افزار و شبکه مورد نیاز برای میزبانی را داشته باشد، یک فضای ابری خصوصی می‌تواند در طول زمان بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر عمل کند. چرا که در این شرایط هزینه‌های ماهیانه برای استفاده از سرورهای فضای ابری عمومی حذف می‌شوند.

هزینه‌های فضای ابری خصوصی قابل پیش‌بینی هستند

 هزینه‌های استفاده از امکانات فضای ابری عمومی بر مبنای استفاده، هزینه‌های ذخیره‌سازی و هزینه‌های خروج داده قابل پیش‌بینی نیستند. درحالی‌که با خرید فضای ابری خصوصی فقط باید مبلغ ثابت ماهیانه‌ای را از نظر حجم کاری و ظرفیت انتقال داده در نظر گرفت.

بهره‌مندی از امکانات فناوری‌های اتوماسیون

اتوماسیون کارهایی مانند ادغام و تامین سرور را سرعت می‌بخشد. سازمان‌هایی که به دنبال پیاده‌سازی یک محیط ابری خصوصی هستند، باید قابلیت‌های اتوماسیون را برای بهبود فرایند مدیریت زیرساخت ابری ارائه کنند. همچنین روش‌های کاربردی مبتنی بر فضای ابری مانند DevOps و DevSecOps و معماری‌هایی مانند میکروسرویس‌ها و کانتینرها، کارایی و انعطاف‌پذیری بیشتری را برای فضای ابری خصوصی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

شناخت زیرساخت‌ها؛ گامی بلند برای خرید فضای ابری‌ خصوصی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید فضای ابری خصوصی باید به آن توجه داشت، نوع زیرساخت‌های این نوع مدل فضای ابری است. به‌طورکلی این سخت‌افزارها در سه گروه متفاوت دسته‌بندی می‌شوند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه به انواع زیرساخت‌های فضای ابری خصوصی می‌پردازیم.

فضای ابری خصوصی در محل
آتنا هاست گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید فضای‌ ابری خصوصی

فضای ابری خصوصی در محل

فضای ابری خصوصی داخلی، محیطی است که می‌توانید روی منابع خود در یک پایگاه داده داخلی مستقر کنید. شما ابتدا باید منابع را خریداری کنید و سپس با تامین امنیت، آن‌ها را حفظ و ارتقا دهید. مدیریت فضای ابری خصوصی در محل گران است و نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه و هزینه‌های جانبی فراوانی دارد.

فضای ابری‌ خصوصی‌ مدیریت‌ شده

ابر خصوصی مدیریت شده یک محیط تک کاربره است که به طور کامل توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری مدیریت می‌شود. به‌عنوان مثال، زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان شما می‌تواند توسط یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات، در مرکز داده سازمان خریداری و نگهداری شود. به عبارت بهتر این شرکت‌ها ارتقا، پشتیبانی و مدیریت از راه دور منابع ابری خصوصی شما را بر عهده می‌گیرند.

فضای‌ ابری‌ خصوصی‌ مجازی

خرید فضای ابری خصوصی مجازی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا آن را در زیرساخت‌های ابر عمومی مستقر کنند. این مدل یک محیط ایمن و ایزوله است که در آن کاربران امکان اجرای کد، میزبانی وب‌سایت‌ها، بایگانی اطلاعات و تمام فعالیت‌های ضروری مورد نیاز پایگاه‌های داده سنتی را انجام دهند. فضای ابری خصوصی مجازی سهولت در دسترسی و مقیاس‌پذیری منابع محاسبات ابری عمومی را با کنترل و امنیت بیشتری به وجود می‌آورند.

چرا آتنا هاست گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید فضای‌ ابری خصوصی است؟

استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری، در کیفیت دریافت خدمات و تضمین امنیت بایگانی داده‌ها نقش مهمی بر عهده دارد. آتنا هاست به‌عنوان یکی از برترین مجموعه‌های هاستینگ و ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری خصوصی، جدیدترین زیرساخت‌ها را برای ارائه خدمات به کار می‌گیرد.

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای خرید فضای ابری خصوصی از آتنا هاست عبارت‌اند از:

  • استفاده از زیرساخت فیبر نوری کشور
  • عملکرد مطلوب برای توسعه سرویس‌ها
  • پشتیبانی کامل خدمات
  • تنوع پلن‌ها برای خرید‌ Private Cloud
  • به‌کارگیری ظرفیت‌های مختلف برای بایگانی اطلاعات
  • ارائه خدمات با استفاده از سرور‌های موجود در ایران

ایمن‌ترین فضای ابری خصوصی را از آتنا هاست خریداری کنید

آتنا هاست یک مرکز تخصصی در زمینه خدمات هاستینگ، خرید سرور اختصاصی و مجازی، میزبانی سرور، خرید هاست ... است. مجموعه ما با ارائه پلن‌های مختلف برای خرید فضای ابری خصوصی طیف متنوعی از نیازهای سازمان‌ها برای تجهیز زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را پاسخ می‌دهیم. شما می‌توانید کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان در تماس باشید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *