خدمات میزبانی سرور Co Location | سروری با امکانات بیشتر نسبت به نوع اختصاصی

 اجاره فضای رک

میزبانی سرور، کولوکیشن (Co-Location Colocation) یا اشتراک فضا یکی خدمات مرکز داده آتنا میباشد که با استفاده از این سرویس میتوانید سروری که توسط شما تهیه و پیکر بندی شده است را در مرکز داده قرار دهید و از خدمات آن استفاده نمایید. در این سرویس شما سرور خود را که بایستی در کیس های قابل جایگذاری در رک (Rack Mount) تهیه نموده اید، برای ما ارسال نموده و ما آن را در مرکز داده نگهداری مینماییم. با توجه به اتصال مرکز داده آتنا از طریق فیبر نوری به اینترانت ملی کشور و نیز اتصال همزمان به شبکه جهانی اینترنت، سرویسهای میزبانی ارایه شده، به درخواست شما میتواند در هریک از این دو شبکه قرار گیرد. با استفاده از سرویسهای میزبانی سرور (Colocation) علاوه بر اطمینان از پایداری بالای سرویسها، کیفیت دسترسی شما به سرور نیز به طرز محسوسی نسبت به سرویسهای مشابه خارجی بهبود خواهد یافت.

Atena-Colocation

قیمت میزبانی سرور،

قیمت کولوکیشن COLOCATION

نام سرویس

ACL-1

ACL-2

ACL-3

ACL-4

ACL-5

ACL-6

ACL-7

قیمت

1,500,000
تومان

ماهانه

سفارش

2,390,000
تومان

ماهانه

سفارش

3,330,000
تومان

ماهانه

سفارش

فضا

1 یونیت 2 یونیت 3 یونیت 4 الی 6 یونیت 10 یونیت (1/4 رک) 21 یونیت (1/2 رک) 42 یونیت (رک کامل)
ترافیک ماهیانه 500GB 700GB 900GB 1200GB

1500GB

2000GB

2500GB

برق

2AMP 3AMP 5AMP 6AMP 8AMP 12AMP 16AMP
آی پی (IP)

1

1

1

8

8

16

16

پورت شبکه

1

1

1

1

1

1

1

محل قرار گیری سرور مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست

خدمات

Atenahost آتناهاست

لینک اختصاصی و ترافیک:

در صورت استفاده بیشتر از ترافیک ذکر شده در هر یک از پلن ها
ترافیک ارسال رایگان خواهد بود اما ترافیک دریافت به ازای هر 1Mb/sترافیک ورودی مطالبق نمودار مربوط ماهیانه مبلغ 90 هزار تومان محاسبه خواهد شد.

Atenahost آتناهاست

ارتقا:

IP اضافه: 100 هزار تومان
پورت برق اضافه: 150 هزار تومان
پورت شبکه اضافه: 150 هزار تومان
دسترسی (ILO):150 هزار تومان

Atenahost آتناهاست

در صورت تمایل، میتوانید با قرار دادن سرور خود در مرکز داده ما، از سرویس میزبانی سرور یا کولوکیشن ایران colocation استفاده نمایید.
دیتاسنتر آتنها هاست، با قرار گیری در داخل کشور و داخل شهر تهران، گزینه مناسبی برای انتخاب به عنوان میزبان کولوکیشن ایران یا سرویس دهنده دیتاسنتر ایران برای شما میباشد.

خدمات میزبانی سرور Co Location؛ کاربردی‌تر از آن‌چه تصور می‌کنید

کو لوکیشین یا Co Location یکی از سرویس‌های ارائه شده در حوزه هاستینگ یا همان میزبانی است که جهات مختلفی شبیه به سرور اختصاصی می‌باشد. اما در حالت کلی، این نوع میزبانی سرور امکانات بیشتری را در اختیار شما قرار خواهد داد. اگر قصد دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location را دارید، پیشنهاد می‌کنیم قبل از هر اقدامی ابتدا درباره این خدمات میزبانی سرور و نکات مربوط به آن اطلاعاتی داشته باشید. برای این منظور، در این صفحه از آتنا هاست با ما همراه باشید.

سرویس Colocation در هاست چیست؟

کو لوکیشن Co Location (Colo) در هاست سرویسی است که در آن مشاغل یا افراد مکان‌های فیزیکی (مراکز داده شخص ثالث) را برای نگهداری سرورها و سایر سخت افزارهای محاسباتی خود اجاره می‌کنند. این به مشتریان این امکان را می‌دهد که تجهیزات خود را در یک مرکز مدیریت حرفه‌ای قرار دهند و در عین حال مالکیت و کنترل کامل بر سخت افزار خود را حفظ کنند.

خدمات میزبانی سرور Co Location؛ کاربردی‌تر از آن‌چه تصور می‌کنید
مزایای دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location

مراکز داده Co Location زیرساخت‌های لازم از جمله برق، سرمایش، امنیت فیزیکی و اتصال به تجهیزات محاسباتی را ارائه می‌دهند. همچنین این مرکز داده به مشتریان این امکان را می‌دهد که از زیرساخت و پهنای باند پیشرفته مرکز داده بدون تحمل هزینه ساخت و نگهداری چنین امکاناتی بهره‌مند شوند. این یک راه‌حل ایده‌آل برای سازمان‌هایی است که خواستار حضور فیزیکی سرورهای خود هستند، اما می‌خواهند از چالش‌ها و هزینه‌های ناشی از اسکان آنها در محل اجتناب کنند.

خدمات میزبانی سرور Co Location چندین مزیت را در اختیار شما قرار می‌دهد. این موارد شامل امنیت بهبود یافته، اتصال قابل اعتماد، و صرفه جویی در هزینه پهنای باند و زیرساخت می‌شوند که آن را به گزینه‌ای فوق العاده محبوب برای مشاغل با نیازهای میزبانی خاص تبدیل می‌کند.

مزایای دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location

دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location مزایای بی‌‌شماری دارد که می‌توانند فضای کاری شما تا حد زیادی پیشرفته و بهتر کنند. به همین خاطر، اگر به دنبال دریافت چنین خدمات هستید، پیشنهاد می‌کنیم حتما در ادامه این بخش با ما همراه باشید.

افزایش امنیت

یکی از مهم‌ترین مزایای کولوکیشن سطح امنیت بالای آن است. تاسیسات کولوکیشن دارای تدابیر امنیتی پیشرفته‌ای هستند. این شامل نظارت 24 ساعته، کنترل‌های دسترسی بیومتریک و سیستم‌های اطفا حریق پیشرفته می‌شود. این سطح از امنیت کمک می‌کند تا اطمینان حاصل شود که داده‌های مهم و سخت افزار شما در برابر تهدیدات فیزیکی و سایبری محافظت می‌شوند. همین موضوع باعث افزایش چند برابری محبوبیت این نوع سرورها شده است.

کاهش هزینه‌ها؛ از جمله مزایای میزبانی سرور Co Location

خدمات میزبانی سرور Co Location به طور قابل توجهی هزینه‌های مدیریت و نگهداری مرکز داده شما را کاهش می‌دهد. به جای سرمایه‌گذاری هنگفت در ساخت زیرساخت‌ها، کسب‌وکارها، این خدمات می‌توانند با هزینه کمتر اما با همان کیفیت ارائه شوند.

همچنین خدمات میزبانی سرور Co Location هزینه‌های عملیاتی جاری مانند برق و سرمایش را کاهش می‌دهد، زیرا این هزینه‌ها در یک تاسیسات اختصاصی به طور موثرتری مدیریت می‌شوند. با به اشتراک گذاشتن این منابع با سایر دریافت کنندگان، هزینه‌ها کاهش پیدا خواهد کرد.

کاهش هزینه‌ها؛ از جمله مزایای میزبانی سرور Co Location
پشتیبانی تخصصی کولوکیشن

مقیاس‌پذیری و امکان توسعه

یکی از بهترین مزایای خدمات میزبانی سرور Co Location، مقیاس پذیری است. همانطور که پایگاه داده مشتریان شما رشد می‌کند، نیازهای فناوری اطلاعات شما نیز کامل‌تر می‌شود. کو لوکیشن انعطاف پذیری را برای افزایش یا کاهش بدون محدودیت فضای فیزیکی یا محدودیت‌های زیرساخت فراهم می‌کند. اگر به دنبال دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location هستید، می‌توانید از طریق این صفحه اقدام کنید.

پشتیبانی تخصصی

بسیاری از امکانات کولوکیشن با پشتیبانی تخصصی ارائه می‌شوند. این شامل کمک فنی در محل، پرسنل امنیتی، و کارکنان تعمیر و نگهداری است. شما می‌توانید برای دریافت اطلاعات در این زمینه، همین حالا با ما در آتنا هاست تماس بگیرید.

قابل اعتماد بودن کو لوکیشن

خدمات میزبانی سرور Co Location دارای سرعت بالا و امنیت بالایی است که آن را قابل اعتماد می‌کند. این امکانات تضمین می‌کنند که برنامه‌های میزبانی شده شما دارای چندین گزینه پهنای باند بالا و افزونگی هستند و خدمات با حداقل زمان خرابی در دسترس باقی می‌مانند.

بهبود عملکرد و کاهش تاخیر

انتخاب یک مرکز کولوکیشن نزدیک به پایگاه کاربری شما تاخیر را کاهش می‌دهد. یعنی زمانی که داده‌ها از سرور به کاربر نهایی منتقل می‌شوند، انتقال داده با سرعت بالاتری انجام شود. تاخیر کمتر به معنای زمان بارگذاری سریع‌تر برای وب سایت‌ها و برنامه‌های شما است. این به شما کمک می‌کند تا تجربه کاربری را بهتر کنید و به طور کلا، تاثیرات مثبتی روی هاستینگ بگذارید.

بهره‌وری زیست محیطی

مراکز کولوکیشن اغلب فناوری‌های پیشرفته خنک کننده و مدیریت توان را اجرا می‌کنند. این باعث می‌شود تا آنها از نظر انرژی، نسبت به مراکز داده داخلی کارآمدتر باشند. با میزبانی سرورهای خود در چنین امکاناتی، کسب و کار شما می‌تواند از این کارایی‌ها بهره مند شود، ردپای کربن خود را کاهش دهد و به پایداری محیط زیست کمک کند. برای دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location کافی است همین حالا با کارشناسان ما در مجموعه آتنا هاست تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

تفاوت بین میزبانی مدیریت شده و میزبانی Co Location چیست؟
میزبانی Colocation

تفاوت بین میزبانی مدیریت شده و میزبانی Co Location چیست؟

میزبانی مدیریت شده و میزبانی کو لوکیشن دو موضوع متفاوت هستند. هر دو نیازها و مدل‌های عملیاتی مختلف را برآورده می‌کنند. میزبانی مدیریت شده و میزبانی کو لوکیشن به طور قابل توجهی از نظر مالکیت و مسئولیت متفاوت هستند. میزبانی مدیریت شده، ارائه دهنده هاست مالک سخت افزار سرور است و مسئول تمام جنبه‌های مدیریت، نگهداری و امنیت آن است. در حالی که در میزبانی Colocation، شما مالک، مدیر و مسئول نگهداری سخت افزار سرور هستید. ارائه دهنده کولوکیشن فقط فضای فیزیکی، برق، خنک کننده و اتصال شبکه را فراهم می‌کند.

مدیریت و نگهداری از دیگر زمینه هایی است که میزبانی مدیریت شده و میزبانی کو لوکیشن با هم متفاوت هستند. در میزبانی مدیریت شده، ارائه دهنده تمام وظایف مربوط به سرور، از جمله راه اندازی، به روز رسانی نرم‌افزار، وصله‌های امنیتی، نظارت، پشتیبانی فنی و خدمات پشتیبان انجام می‌شوند. در حالی که در میزبانی Co location، شما مسئول مدیریت و نگهداری سرور خود هستید. این شامل نصب نرم‌افزار، اعمال به‌روزرسانی‌ها، مدیریت امنیتی و پشتیبان‌گیری می‌شود، مگر اینکه خدمات مدیریت‌شده دیگری را انتخاب کنید. در آتنا هاست امکان دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location برای شما فراهم شده است.

هزینه یکی دیگر از عوامل اصلی تمایز بین میزبانی مدیریت شده و میزبانی کو لوکیشن است. در میزبانی مدیریت شده به دلیل خدمات مدیریت فراگیر و میزبانی، هزینه معمولا بالاتر است. اما با دریافت خدمات میزبانی سرور Co Location، اگر شما صاحب سخت افزار سرور باشید و تخصص مدیریت آن را داشته باشید، می‌تواند مقرون به صرفه تر باشد. با این حال، هزینه‌های اضافی مربوط به حمل و نقل و نگهداری تجهیزات برای شما وجود خواهد داشت.

تفاوت بین میزبانی Colocation و میزبانی سرور اختصاصی چیست؟

میزبانی Colocation و میزبانی سرور اختصاصی هر دو گزینه‌های محبوب برای مشاغلی هستند که به دنبال کنترل و قدرت بیشتر بر روی محیط میزبانی وب خود هستند. اما از نظر خدمات ارائه شده و مسئولیت‌های مشتری کاملا متفاوت هستند.

مالکیت تجهیزات یک تفاوت کلیدی است که هنگام بحث میزبانی مشترک در مقابل میزبانی سرور اختصاصی مطرح می‌شود. با خدمات میزبانی سرور Co Location، شما مالک سخت افزار سرور هستید و خرید، پیکربندی و نگهداری سرورهای فیزیکی را مدیریت می‌کنید. ارائه دهنده کولوکیشن فضا، نیرو، خنک کننده، امنیت فیزیکی و اتصال شبکه را در مرکز داده خود فراهم می‌کند. اما در میزبانی سرور اختصاصی، ارائه دهنده هاست مالک سخت افزار سرور است و شما سروری را که در مرکز داده ارائه دهنده قرار دارد اجاره می‌کنید. ارائه دهنده مسئول مراقبت فیزیکی و نگهداری سرور است.

از نظر سرمایه‌گذاری اولیه و هزینه‌ها، هزینه‌های سرمایه‌گذاری اولیه بین میزبانی سرور اختصاصی و میزبانی کو لوکیشن می‌تواند به طور قابل توجهی متفاوت باشد. در خدمات خدمات میزبانی سرور Co Location، نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه قابل توجهی دارید؛ زیرا شما باید سخت افزار سرور خود را خریداری کنید. با این حال، هزینه‌های ماهانه ممکن است کمتر باشد. چرا که شما یک بار برای خدمات فضا و زیرساخت پرداخت می‌کنید. این در حالی است که در میزبانی سرور اختصاصی، هیچ هزینه اولیه سرمایه‌گذاری سخت‌افزاری وجود ندارد. در عوض، برای اجاره سرور ماهانه هزینه‌ای پرداخت می‌کنید که معمولا شامل هزینه نگهداری و تعویض سخت افزار می‌شود.

مدیریت و نگهداری جنبه‌های دیگری است که میزبانی سرور اختصاصی را از میزبانی کو لوکیشن متمایز می‌کند. در میزبانی Colocation شما مسئول مدیریت و نگهداری سرور، از جمله تعمیرات سخت افزاری و مدیریت نرم افزار هستید. اما در میزبانی سرور اختصاصی، ارائه‌دهنده هاست مسئولیت نگهداری از سرور را بر عهده دارد.

آتنا هاست؛ برترین ارائه‌دهنده خدمات میزبانی سرور Co Location

اگر می‌خواهید خدمات میزبانی سرور Co Location را با قیمت مناسب و کیفیت عالی دریافت کنید، ما در مجموعه آتنا هاست آماده ارائه خدمات هستیم. برای دریافت مشاوره، رزرو خدمات و کسب اطلاعات بیشتر، کافی است از طریق یکی از مسیرهای ارتباطی موجود با کارشناسان مجموعه ما تماس بگیرید تا شما را راهنمایی کنند.

5/5 (1 نظر)