هاست SQL | دریافت خدمات میزبانی پرسرعت SQL از آتنا سرویس

SQL Host

میزبانی وب و دیتابیس‌های کسب‌وکار با استفاده از هاست SQL

میزبانی وب و دیتابیس‌های کسب‌وکار با استفاده از هاست SQL

هاست SQL یکی از خدمات شرکت آتنا سایت است که می‌توان از آن برای میزبانی از وب‌سایت کسب‌وکار و فروشگاه‌های اینترنتی و نیز دیتابیس‌های حجیم و مدیریت محتوا استفاده کرد. این هاست بستری را برای اجرای پایگاه‌های داده‌ مبتنی‌برSQL  فراهم می‌کند. در زمان انتخاب پلن‌های این نوع از هاست باید موارد مختلفی مانند بودجه، پیچیدگی داده‌ها و حجم داده‌ها در کسب‌وکار و الزامات فنی را در نظر بگیرید. ما در آتنا هاست خدمات میزبانی پرسرعت و قدرتمند هاست SQL را به شما ارائه می‌دهیم.

هاست SQL چیست؟

هاست SQL شامل خدمات میزبانی وب با استفاده از سرورهای SQL است. در این نوع از خدمات، یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب، فضای لازم برای ذخیره‌سازی داده‌ها و پهنای باند مورد نظر را برای شما فراهم می‌کند. در این حالت معمولا بخشی از فضا و امکانات سخت‌افزاری سروری برای شما در نظر گرفته می‌شود که دارای نرم‌افزارهایی مانند Microsoft SQL Server یا MySQL است.

شرکت آتنا هاست به‌عنوان ارائه‌دهنده خدمات میزبانی وب SQL مسئولیت نگهداری از این سرورها و نیز به‌روزرسانی نرم‌افزار و حل مشکلات مشتریان در زمان استفاده از این خدمات میزبانی وب را برعهده دارد. بنابراین مشتریان آتنا وب می‌توانند از راه دور نیز یک پایگاه داده ایجاد کرده و داده‌های کسب‌وکار و سایت را به فضای در نظر گرفته شده برای آن‌ها انتقال دهند.

میزبانی سایت وردپرس با هاست SQL

در حال حاضر بخش اعظم کسب‌وکارهای اینترنتی از سیستم مدیریت محتوای وردپرس استفاده می‌کنند. این سیستم مدیریت محتوا کار توسعه‌دهندگان وب و طراحان سایت را آسان کرده است و کسب‌وکارها نیز گزینه‌های فراوانی در این سیستم برای انتخاب قالب، انتخاب تم‌ها و استفاده از افزونه‌های کاربردی دارند.

اگر سایت کسب‌وکار شما از نوع وردپرسی است لزوما به سرور دارای نرم‌افزار Microsoft SQL Server نیازی ندارید. بلکه می‌توانید از سروری استفاده کنید که از سیستم مدیریت پایگاه داده MySQL استفاده می‌کند. این سیستم از نوع منبع باز است و به‌همین دلیل هزینه‌های خدمات میزبانی وب شما را نیز کاهش می‌دهد.

از سوی دیگر اکثر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات میزبانی وب از سرورهای دارای سیستم MySQL استفاده می‌کنند. این سیستم‌ها امکان دسترسی به PHPMyAdmin و انبوهی از ابزارهای مدیریت پایگاه داده کسب‌وکار را برای شما فراهم می‌کنند.

میزبانی سایت وردپرس با هاست SQL
چرا انتخاب هاست SQL ایده خوبی است؟

چرا انتخاب هاست SQL ایده خوبی است؟

انتخاب نوع هاست و شرکت ارائه دهنده خدمات هاستینگ یکی از مهم‌ترین تصمیمات هر کسب‌وکار است. برای این منظور شما باید به مواردی مانند حجم داده‌های کسب‌وکار، سرعت خدمات میزبانی وب، نرم‌افزار سرور، ابزارهای پنل و ... دقت کنید. بدون شک یکی از گزینه‌های کاربردی و محبوب در این زمینه، ایجاد پایگاه داده آنلاین از طریق خدمات هاست SQL است.

از سوی دیگر هاست SQL عموما یکی از بهترین راهکارها برای کسب‌وکارهای اینترنتی است که حجم پایگاه داده‌ آن‌ها مدام روبه‌افزایش است و این مساله، هم هزینه‌های هاستینگ را برای آن‌ها افزایش داده و هم مدیریت داده‌ها و سایت را برای آن‌ها به کاری دشوار تبدیل کرده است.

کاربرد دیگر در مورد سازمان‌هایی است که در حال تغییر مدل مدیریت پایگاه داده خود از سرور داخلی به سرور و هاست خارجی هستند. با این روش هزینه‌های نگهداری از تجهیزات سرور داخلی نیز برای این سازمان‌ها کاهش می‌یابد.

مزایای استفاده از هاست SQL

خرید پلن‌های هاست SQL یک راهکار مناسب برای اطمینان یافتن از این موضوع است که وب‌سایت یا فروشگاه اینترنتی شما همواره عملکردهایی روان و سریع برای ارائه خدمات به مشتریان کسب‌وکار دارد. آتنا هاست خدمات سفارشی‌سازی هاست SQL را ارائه می‌دهد که دارای سخت‌افزارها و نرم‌افزارهایی به‌روز هستند. بنابراین این تضمین برای شما ایجاد می‌شود که وب‌سایت شما با هر حجمی از داده‌ها و با هر تعداد از مشتریان، همواره به درستی کار می‌کند. با این حال موضوع مهم این است پلن مناسب را بر اساس همین ویژگی‌ها از آتنا هاست خریداری کنید.

مزایای استفاده از هاست SQL
هاست SQL؛ مناسب برای دیتابیس‌های SQL

هاست SQL؛ مناسب برای دیتابیس‌های SQL

زبان برنامه‌نویسی SQL اولین‌بار در سال 1970 میلادی بر اساس مدل‌های داده رابطه‌ای (Relational) طراحی شد. این زبان در ابتدا با نام SEQUEL شناخته می‌شد که بعدا به SQL تغییر نام یافت. مجموعه اوراکل که توسعه‌دهنده نرم‌افزار رابطه‌ای بود اولین سیستم مدیریت دیتابیس رابطه‌ای SQL را طراحی و ایجاد کرد.

زبان SQL یا Structured query language یک زبان برنامه‌نویسی است که از آن برای ذخیره‌سازی داده‌ها و پردازش اطلاعات در یک پایگاه‌های داده رابطه‌ای (Relational Database) استفاده می‌شود. این نوع از پایگاه‌های داده، اطلاعات را در قالب جداولی با ردیف‌ها و ستون‌های مختلف ذخیره‌سازی می‌کنند. این ستون‌ها و ردیف‌ها نیز نشان‌دهنده ویژگی‌های مختلف داده‌ها و ارتباطات مختلف میان مقادیر داده‌ها هستند.

می‌توان از دستورهای زبان SQL برای ذخیره‌سازی داده‌ها، به‌روزرسانی آن‌ها، حذف داده‌ها، جستجوی داده‌ها و همچنین بازیابی اطلاعات از دیتابیس استفاده کرد. بهینه‌سازی عملکردها در پایگاه‌های داده نیز با استفاده از قابلیت‌های SQL ممکن است. تمامی این موارد، SQL را به یک زبان برنامه‌نویسی کاربردی برای کسب‌وکارها و سازمان‌هایی تبدیل کرده است که پایگاه‌های داده پیچیده دارند.

یک مزیت دیگر این زبان در این است که امکان ادغام آن با زبان‌های برنامه‌نویسی مختلف وجود دارد. برای مثال این زبان با زبان‌هایی مانند زبان جاوا ادغام می‌شود و از این ادغام می‌توان برای پردازش داده با کارایی بالا در در سیستم‌های دیتابیس اصلی SQL مانند Oracle یا MS SQL Server استفاده کرد. در صورتی که یک کسب‌وکار دارای دیتابیسی از این نوع باشد می‌توانید برای میزبانی وب آن از هاست SQL استفاده کنید. البته امکان ایجاد تغییرات برای ذخیره‌سازی انواع دیگر دیتابیس در هاست و سرور SQL نیز با استفاده از برخی نرم‌افزارها وجود دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *