خرید فضای ابری عمومی | فرصتی برای افزایش سرعت فعالیت اینترنتی سازمان‌ها

cloud space

Cloud-Atenahost

خرید فضای ابر عمومی؛ بستری امن برای مدیریت فناوری اطلاعات

بسیاری از سازمان و شرکت‌ها روزانه با طیف متنوعی از داده‌ها روبه‌رو هستند. ذخیره‌سازی امن این اطلاعات در فضایی مطمئن و از طریق سرور ابری بهترین پیشنهاد برای مدیریت اطلاعات و نگهداری داده‌های حساس این مجموعه‌ها است. سازمان‌ها می‌توانند با خرید فضای ابری عمومی و باتکیه‌بر امکانات شرکت‌های ارائه‌دهنده سرورهای ذخیره‌سازی، در هر زمان و مکانی به طور نامحدود به اطلاعات دسترسی داشته باشند. به‌کارگیری فضای ابری عمومی نه تنها نیاز سازمان‌ها برای به‌کارگیری دستگاه‌های ذخیره‌سازی را از بین می‌برد؛ بلکه به آن‌ها امکان می‌دهد تا در هر زمان و مکانی بتوانند از اطلاعات خود استفاده کنند.

فضای ابری عمومی چیست؟

ابر عمومی (Public Cloud) راه‌حلی موثر برای مدیریت فناوری اطلاعات شخص ثالث به‌شمار می‌آید که خدمات محاسبات ابری درخواستی و زیرساخت‌های فیزیکی را با کمک اینترنت عمومی میزبانی می‌کند. به‌طورکلی سه نوع مدل ابری نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS)، پلتفرم به‌عنوان سرویس (PaaS) و زیرساخت به‌عنوان سرویس (IaaS) وجود دارند. هر کدام از این مدل‌ها امکان دسترسی سازمان‌ها به منابع و فناوری بدون میزبان را در یک پایگاه داده متعلق به شرکت‌ به وجود می‌آورند.

تمام فایل‌ها همیشه و هرکجا با شما خواهند بود!

آتناهاست

ویژگی های سرویس ابری عمومی

Atenahost آتناهاست

امنیت بالا

دسترسی به تمام فایلها، با امنیت بالایی کنترل شده و تنها با مجوز شما فایلها و پوشه ها در دسترس خواهند بود. امنیت بخش مهمی در سرویس ابری آتنا هاست برای مشترکان میباشد.

Atenahost آتناهاست

دسترسی از همه دستگاه ها

با استفاده از سرویسهای ابری آتنا هاست، فایل های شما از دستگاه های دارای سیستم عامل Android, IOS, Windows, MAC قابل دسترسی خواهند بود.

Atenahost آتناهاست

ذخیره همه نوع فایل

شما می‌توانید عکس‌ها، فیلمها، فایلهای متنی، نقشه ها، طراحی‌ها، طرح‌ها، موارد ضبط شده، ویدیوها و همه چیز را در سرویس ابری آتنا هاست برای خود ذخیره نمایید.

Atenahost آتناهاست

ذخیره همه نوع فایل

هر فایل یا پوشه ای را میتوانید با افراد مورد نظر خود به اشتراک بگذارید و سطح دسترسی افراد را تعیین نمایید. در هر زمان، شما میتوانید سطح اشتراک افراد را تغییر دهید.

جدول سرویس ابری عمومی

ACP-1
20,000 تومان / ماهانه
5 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-2
35,000 تومان / ماهانه
20 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-3
80,000 تومان / ماهانه
100 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-4
135,000 تومان / ماهانه
250 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-5
200,000 تومان / ماهانه
500 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-6
370,000 تومان / ماهانه
1000 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS

ویژگی‌های انواع مدل‌های فضای ابری عمومی عبارت‌اند از:

 • مدل IaaS: در این مدل مجموعه ارائه‌دهنده خدمات ابری ویژگی‌های زیرساخت، مانند سرورها و ذخیره‌سازی و یک لایه مجازی‌سازی را میزبانی می‌کند
 • مدل PaaS: در این مدل شرکت‌های خدمات ابری ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای توسعه برنامه‌ها را به‌عنوان یک سرویس به کاربران خود ارائه می‌کنند
 • مدل SaaS: در این مدل مجموعه‌های خدمات ابری با میزبانی از برنامه‌ها، آن‌ها را از طریق اینترنت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند

مزایای خرید فضای ابری عمومی

با توجه به روش کار ساده تعبیه‌شده در Public Cloud در زمان خرید فضای ابری عمومی نباید نگران استفاده از این بستر بود. بر همین اساس کاربران نیازمند به ظرفیت، پلتفرم‌ها یا منابع بیشتری، خدمات مورد نظرشان را از یک شرکت ارائه‌دهنده ابر عمومی دریافت می‌کنند که این خدمات بر اساس بایت یا زمان شارژ می‌شوند. با این امکان سازمان‌ها در بسیاری از هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند.

مزایای خرید فضای ابری عمومی
خرید فضای ابری عمومی

به عبارت بهتر مراکز ارائه‌دهنده ابر عمومی مسئولیت مدیریت منابع مشتریان خود را بر عهده می‌گیرند. زیرساخت‌ها، قابلیت‌های پردازش، برنامه‌های کاربردی، ذخیره‌سازی و ... همگی متعلق به ارائه‌دهنده هستند که از طریق دریاچه داده این مراکز و بر بستر اینترنت عمومی برای مشتریان منتقل می‌شوند.

بر همین اساس مهم‌ترین کاربردهای فضای ابری عمومی برای سازمان‌ها عبارت‌اند از:

 • ارزیابی داده‌های فراوان
 • بازیابی و بک‌آپ اطلاعات
 • تست و توسعه نرم‌افزار
 • جابه‌جایی اطلاعات ابری
 • نگهداری برنامه‌های ابری
 • بایگانی و ذخیره‌سازی داده‌ها
 • نگهداری ابری هیبریدی
 • ذخیره‌سازی مرکز داده
 • تجزیه‌وتحلیل و دریاچه‌های داده

دسترسی به فناوری‌های جدید، تجزیه‌وتحلیل منطقی داده‌ها و انعطاف‌پذیری منابع ابر عمومی از مهم‌ترین مزایای استفاده از فضای ابری عمومی به‌شمار می‌آیند. بر همین اساس در ادامه به برخی دیگر از مزایای خرید فضای ابری عمومی برای سازمان‌ها اشاره می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های تامین زیرساخت

ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات به سرمایه‌گذاری‌های هنگفت نیازد دارد. سازمان‌ها باید سخت‌افزار، نرم‌افزار و مکانی برای سرورها و تجهیزات خود تعبیه کنید. خرید فضای ابری عمومی با جلوگیری از هزینه‌های اولیه، باعث می‌شود تا شرکت‌ها فقط به‌صورت ماهانه برای خدمات دریافتی مبلغی را بپردازند. علاوه بر این، با استفاده از استفاده از خدمات شرکت‌هایی ارائه‌دهنده ابر عمومی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری و تعویض و ارتقای تجهیزات قدیمی جلوگیری می‌شود.

مقیاس‌پذیری بالا

ابرهای عمومی یک گزینه زیرساخت مقیاس‌پذیر عالی هستند. متناسب با نیاز سازمان‌ها به نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های فیزیکی، خرید فضای ابری عمومی می‌تواند شامل افزایش یا کاهش دسترسی به میزان مورد نظر است. شرکت‌ها می‌توانند باید  با خرید تعرفه‌های موجود، شبکه، ظرفیت ذخیره‌سازی داده‌ها و قدرت پردازش را بدون تاثیر در فرایند فعالیت‌های اینترنتی خود مقیاس‌بندی کنند.

قابلیت دسترسی

سرویس‌های ابری به شما این امکان را می‌دهند که به داده‌ها، پلتفرم‌ها و نرم‌افزار خود با استفاده از اینترنت دسترسی داشته باشید. با استفاده از یک ابر عمومی امکان استفاده از اطلاعات بدون نیاز به اتصال به دسکتاپ یا ویندوز وجود دارد.

فضای ابری عمومی
خرید فضای ابری عمومی باید آتنا هاست را انتخاب کرد؟

امینت بالاتر نسبت به زیرساخت‌های داخلی

ابرهای عمومی قابل اعتمادتر از زیرساخت‌های داخلی هستند. ارائه‌دهندگان خدمات ابر عمومی به‌طورکلی شبکه‌ای از سرورها را حفظ می‌کنند؛ بنابراین احتمال شکست در آن‌ها تقریبا وجود ندارد. با خرید فضای ابری عمومی اگر یک سرور از کار بیفتد، سرور دیگری در شبکه به سرعت این سستی را دریافت می‌کند. به‌ علاوه، ابرهای عمومی به‌ طور خودکار با پشتیبانی از داده‌های ذخیره‌شده پشتیبان‌گیری، امکان بازیابی اطلاعات را در زمان تهدیدات امنیتی بازیابی کنید.

مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات Public Cloud

انتخاب بهترین مرکز ارائه‌دهنده فضای ابری عمومی، بلندترین گام برای پیمودن مسیر توسعه فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و شرکت‌ها است. این مجموعه‌‌ها در کنار پارامترهای خود برای انتخاب بهترین مرکز، باید برخی معیارهای دیگر را نیز ارزیابی کنند.

این معیارها عبارت‌اند از:

 • دریافت طیف وسیعی از خدمات مورد نیاز
 • استفاده از تکنولوژی نوین
 • بررسی عملکرد گذشته مجموعه
 • به‌کارگیری مقررات امنیتی مطمئن
 • قیمت مناسب
 • توجه به محل قرارگیری مجموعه‌های خدمات ابری و سرورهای آن

چرا برای خرید فضای ابری عمومی باید آتنا هاست را انتخاب کرد؟

آتنا هاست یکی از شرکت‌های معتبر هاستینگ و ارائه‌دهنده خدمات ابری عمومی و خصوصی است که برای ارائه خدمات خود از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند. خرید فضای ابری عمومی از آتنا هاست ضمن کاهش هزینه‌ سازمان‌ها برای توسعه بسترهای فناوری اطلاعات، امکان ذخیره انواع فایل‌ها، دسترسی از طریق انواع دستگاه‌های هوشمند و امنیت بالا را به وجود می‌آورد.

بر همین اساس مهم‌ترین دلایل خرید فضای ابری عمومی از آتنا هاست عبارت‌اند از:

 • بهره‌گیری زیرساخت فیبر نوری کشور
 • فراهم بودن بستر توسعه سرویس‌ها
 • پشتیبانی منحصربه‌فرد خدمات
 • تنوع پلن‌ها برای خرید‌ Public Cloud
 • برخورداری از ظرفیت مختلف برای ذخیره‌سازی داده‌ها
 • ارائه خدمات با استفاده از سرور تعبیه‌شده در ایران

آتنا هاست؛ معتبرترین مرکز خرید فضای ابری عمومی

در میان انواع مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری، آتنا هاست به‌عنوان یک شرکت معتبر طیف متنوعی از خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد. مجموعه‌ ما با ایجاد بسترهایی مناسب برای تکنولوژی‌های وب، برترین خدمات IDC را با کیفیتی منحصربه‌فرد به مشتریان عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای خرید انواع پلن‌های متنوع فضای ابری عمومی از طریق سایت ما اقدام کنید. همچنین کارشناسان آتنا هاست به‌صورت آنلاین آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه خدمات فضای ابری عمومی هستند.