خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن | پیشنهادی مقرون‌به‌صرفه برای خدمات آموزشی آنلاین

bigbluebutton

با توجه به نیاز بسیاری از فعالیتهای اینترنتی به برگزاری جلسات آنلاین، کلاسهای آموزشی، کلاسهای آنلاین، نشستهای آنلاین به زیرساختی مناسب جهت پخش زنده اینترنتی و تعاملی با کاربران، امکان راه اندازی سرور جهت میزبانی این نشستها فراهم شده است و شما میتوانید با سفارش سرور اختصاصی یا سرور مجازی با توجه به مدت زمان، تعداد افراد حاضر در نشست، امکانات مورد نیاز جهت برگزاری را بر روی سرور های ما پیاده سازی نمایید.
در حال حاضر امکان پیاده سازی نشستها بر روی دو نرم افزار اصلی انجام این امر شامل ادوب کانکت Adobe Connect و بیگ بلوباتن BigBlueButton فراهم میباشد.

خرید بیگ بلو باتن بر روی سرور مجازی

bigbluebutton

ارتباط 1
ماهانه
500,000 تومان
پردازنده 4 هسته ای
4 گیگابایت رم
30 گیگابایت هارد SSD
سرور مجازی اختصاصی
BigBlueButton
ارتباط 2
ماهانه
550,000 تومان
پردازنده 4 هسته ای
6گیگابایت رم
40 گیگابایت هارد SSD
سرور مجازی اختصاصی
BigBlueButton
ارتباط 3
ماهانه
590,000 تومان
پردازنده 4 هسته ای
8 گیگابایت رم
50 گیگابایت هارد SSD
سرور مجازی اختصاصی
BigBlueButton
ارتباط 4
ماهانه
680,000 تومان
پردازنده 6 هسته ای
10 گیگابایت رم
60 گیگابایت هارد SSD
سرور مجازی اختصاصی
BigBlueButton

حداقل منابع توصیه شده برای استفاده بر روی سرور های بیگ بلوباتن برای کاربرد به شرح زیر میباشد:

Atenahost آتناهاست

پردازنده: 8 هسته، رم:16 گیگابایت

امکان نصب نرم افزار بر روی سرورهای با منابع کمتر نیز وجود دارد، اما برای استفاده در محیط کاربردی توصیه نمیشود اما برای استفاده آزمایشی با تعداد نفرات کم مناسب است.

برای کسب اطلاعات بیشتر، از سایت BigBlueButton بازدید فرمایید.

ارتقای کیفیت آموزش آنلاین با خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن

از زمان شروع پاندمی کرونا و نیاز مراکز آموزشی به استفاده از بسترهای آنلاین برای ارائه آموزش‌ها، پلتفرم‌های آموزش مجازی اهمیت بیشتری پیدا کردند. در این بین بیگ بلو باتن به دلیل محیط کاربرپسند و اجرای آسان در بستر وب با تقاضای بیشتری برای استفاده رو‌به‌رو شد. بسیاری از مراکز آموزشی، سازمان‌ها و مراکز علمی پس از پایان پاندمی نیز استفاده از این پلتفرم را ادامه دادند و از آن به‌عنوان ابزاری برای کاهش هزینه‌های آموزش حضوری و ارتقای کیفیت آموزش آنلاین بهره‌ بردند. با توجه به کاربردها و مزایای بیگ بلو باتن نسبت به بسیاری دیگر از برنامه‌های جلسات آنلاین گروهی، خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن منجر به کاهش هزینه‌های آموزش می‌شود و نیازهای مراکز آموزشی برای برگزاری باکیفیت کلاس‌ها را پاسخ می‌دهد.

سرور بیگ بلو باتن؛ بهترین راهکار برای تشکیل کلاس‌های مجازی

پلتفرم بیگ بلو باتن (BigBlueButton) بستری است که به کمک آن می‌توان بدون نیاز به استفاده از وب‌سایت‌ها و اپلیکیشن‌های واسط، کلاس‌های آنلاین را با بالاترین کیفیت برگزار کرد. این نرم‌افزار با برخورداری از قابلیت‌ها و مزایای فراوان، بدون قطعی و کاهش سرعت ارتباط، بستری مناسب برای تعامل بهتر اعضای مختلف جلسات را به وجود می‌آورد.

خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن
سرور مجازی بیگ بلو باتن چیست؟

سرور مجازی بیگ بلو باتن چیست؟

پیش از آن که به موضوع خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن بپردازیم در ابتدا باید با مفهوم سرور مجازی آشنا شویم. سروهای مجازی وب سرورهایی هستند که منابع یک رایانه را با دیگر سرورهای مجازی به اشتراک می‌گذارد. به عبارت بهتر با نصب سرور مجازی تمام منابع میزبان اختصاصی در به جای اشتراک با یک کاربر، بین دو یا چند سرور مجازی تقسیم می‌شود.

باتکیه‌بر همین تعریف با خرید سرویس مجازی بیگ بلو باتن می‌توان تعداد زیادی از کاربران را بدون این که بر روی فعالیت‌های یکدیگر تاثیری بگذارند، از طریق یک سرور کلی با یکدیگر مرتبط کرد. در این صورت حجم اینترنت مصرفی و هزینه کاربران تا حجم قابل توجهی کاهش می‌یابد.

عملکرد سرور مجازی بیگ بلو باتن

بسیاری از مراکز آموزشی به دلیل فرایند خاص و ایمن برقرار ارتباط در بیگ بلو باتن، از این برنامه برای تشکیل کلاس‌های آنلاین استفاده می‌کنند. در واقع زمانی که کلاس‌های مجازی شروع می‌شوند دیتای کاربران بار اول به سرور بیگ بلو باتن در خارج از کشور ارسال می‌شود و سپس دوباره به داخل کشور بر می‌گردد. در نهایت این دیتا با توزیع یکسان بین کاربران جلسه، صدا و تصویر مسئول جلسه را برای همه اعضا ارسال می‌کند. همچنین استفاده از سرور مجازی (VPS) نقش مهمی در راه‌اندازی و عملکرد بهینه این پلتفرم دارد و تداخل و افت کیفیت برگزاری کلاس را به حداقل می‌رساند.

مزایای خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن

اگر به دنبال یک نرم‌افزار قدرتمند کنفرانس ویدئویی هستید، بیگ بلو باتن همان ویژگی‌هایی را به شما ارائه می‌دهد که انتظار دارید. در کنار بهبود تعامل دوجانبه میان اعضای چت‌روم و ارتقای کیفیت آموزشی، می‌توان از امکانات این پلتفرم برای آموزش‌های چندرسانه‌ای و نوین با هزینه‌ای بسیار پایین استفاده کرد. بر همین اساس در ادامه به مهم‌ترین مزایای خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن می‌پردازیم.

منبع باز (Open Source) بودن و رایگان

مهم‌ترین مزیت استفاده از سرور مجازی بیگ بلو باتن منبع باز بودن آن است. این قابلیت به کاربران اجازه می‌دهد تا متناسب با نیازهای آموزشی تغییرات دلخواه را در آن ایجاد کرده و محیط آن را سفارشی کنند. در ضمن اعمال این تغییرات بدون صرف هزینه و کاملا رایگان انجام می‌شود.

محیط کاربرپسند و عملکرد مطلوب نرم‌افزار

بیگ بلو باتن کاملا بر اساس نیازهای آموزشی و طبق آخرین متدهای نوین یادگیری طراحی شده است. دانش‌آموزان و دانشجویان با توجه به قابلیت‌های تعبیه‌شده در این پلتفرم به راحتی می‌توانند از انواع اشکال، اسلاید‌ها و فایل‌ها برای آموزش بهره‌مند شوند. همچنین استفاده از امکانات موجود در این نرم‌افزار با توجه به محیط کاربری ساده، از دیگر مزایای خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن به‌شمار می‌آید.

مزایای خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن
برخورداری از سیستم‌های امنیتی پیشرفته

عملکرد نرم‌افزار در سرور مجازی بیگ بلو باتن نیز کاملا به سرعت اینترنت کاربران بستگی دارد. به عبارت بهتر با کاهش سرعت اینترنت کاربران، به جای قطع تصاویر، کیفیت برگزاری کلاس متناسب با سرعت پایین می‌آید تا دانش‌آموزان بتوانند بر اساس زیرساخت‌های رایانه‌ای خود از امکانات کلاس بهره‌مند شوند.

برخورداری از سیستم‌های امنیتی پیشرفته

خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن بالاترین امنیت را برای کنفرانس‌ها به وجود می‌آورد. معمولا بیشتر دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی از سرورهای دارای گواهی TLS استفاده می‌کنند که با رمزگذاری دیتاهای ارسال شده از سرور به مرورگر، مانع از ایجاد اختلال‌های امنیتی می‌شوند. همچنین با استفاده از این پلتفرم کاربران می‌توانند با تنظیم یک کد دسترسی خاص برای هر جلسه، سطح ایمنی دسترسی اعضا برای ورود به کنفرانس را تعیین می‌کنند.

انعطاف‌پذیری در اجرا

سرورهای مجازی بیگ بلو باتن سرویس‌گیرنده خالص HTML 5 را برای برقراری ارتباط به کار می‌گیرند. باتکیه‌بر همین ویژگی در بیشتر مرورگرهای وب بدون افت کیفیت برگزاری کلاس‌ها و وجود محدودیت می‌توان از قابلیت‌های آن بهره‌مند شد.

عدم محدودیت نفرات در برگزاری کلاس‌ها

یکی از مهم‌ترین مزایای خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن تنوع در پلن‌های کاربری و تعیین تعداد نفرات است. با توجه به اشتراک‌های ماهیانه تعیین‌شده، مجموعه‌های آموزشی می‌توانند منطبق با تعداد نفرات حاضر در کلاس‌ها از امکانات این پلتفرم برای برگزاری کلاس‌های مجازی استفاده کنند. البته باید اشاره کرد که هیچ محدودیتی برای تعداد دفعات استفاده از بیگ بلو باتن وجود ندارد. تا زمانی که اشتراک کاربران به اتمام نرسیده است، امکان تشکیل کلاس‌ها مجازی به تعداد نامحدود؛ اما با تعداد نفرات مشخص وجود دارد.

برتری نسبت به سایر رقبا

بسیاری از مراکز آموزشی از پلتفرم‌های مجازی دیگر مانند جیتسی (Jitsi)، زوم (Zoom)، اسکای روم (Sky Room) و ادوبی کانکت (Adobe Connect) برای تشکیل کلاس‌های آنلاین استفاده می‌کنند. بااین‌حال قابلیت‌های ارائه‌شده به کاربران با استفاده از سرور مجازی بیگ بلو باتن، این پلتفرم را کاملا از دیگر رقبا متمایز می‌کند. البته برای بررسی دقیق‌تر کاربردهای هر یک از این پلتفرم‌ها باید با مقایسه‌ای تطبیقی قابلیت‌های آن‌ها را ارزیابی کرد؛ اما بیگ بلو باتن در برخی معیارها یا کیفیت‌های مشابه با رقبا را ارائه می‌دهد و یا کیفیت خدمات آن از پلتفرم‌های دیگر بیشتر است.

عدم محدودیت نفرات در برگزاری کلاس‌ها
مهم‌ترین معیارهای متمایزکننده بیگ بلو باتن

بر همین اساس مهم‌ترین معیارهای متمایزکننده بیگ بلو باتن از سایر رقبا عبارت‌اند از:

 • منبع باز بودن
 • امنیت بیشتر
 • هزینه نصب پایین‌تر
 • ارسال صدا و تصویر باکیفیت در رایانه و تلفن همراه
 • عدم محدودیت تصاویر همزمان
 • ارائه تصاویر همزمان بدون افت کیفیت
 • قابلیت ضبط کلاس‌ها
 • پشتیبانی عالی در مرورگر
 • بدون نیاز به نرم‌افزارهای جانبی
 • امکان اشتراک‌گذاری صفحه در نمایش ویندوز و موبایل
 • محیط کاربری ساده و آسان
 • مناسب برای گروه‌های تحصیلی ابتدایی و بالاتر
 • پشتیبانی کامل از زبان فارسی
 • مصرف اینترنت نیم‌بها داخلی
 • برخورداری از قابلیت گروه‌بندی کاربران

بیگ بلو باتن، یک نرم افزار متن باز جهت برگزاری نشستهای آنلاین میباشد که با آن میتوان :

 • کلاس آنلاین
 • جلسات آنلاین
 • سمینار تحت وب
 • آموزش الکترونیک
 • وب کنفرانس
 • وبینار
 • جلسات کاری آنلاین

را بصورت حرفه ای و با امکانات مناسب برگزار نمود.

نرم افزار ادوب کانکت یک برنامه پیاده سازی وبیتار و کلاس آنلاین تحت وب میباشد که شامل ابزار هایی مانند اشتراک گذاری تصویر و وب کم ،صدا ، اشتراک گذاری صفحه، برگزاری نظرسنجی، چت، پرسش و پاسخ ، به اشتراک گذاری اسناد و بسیاری امکانات دیگر میباشد. استفاده از ادوب کانکت بسیار ساده بوده و با توجه به پشتیبانی آن از HTML5، حتی درصورتی که مرورگر شما دارای FLASH نباشد، میتوانید به راحتی به اوبی کانکت متصل شده و از امکانات آن استفاده نمایید.