عدم تمدید هاست؛ آسیبی بزرگ به اعتبار کسب‌وکارهای اینترنتی

به‌کارگیری بسترهای اینترنتی برای بازاریابی و فروش محصولات، از مهم‌ترین راهکارهای کسب‌وکارها برای افزایش بازده فروش است. این کار بدون خرید هاست مناسب ممکن نیست؛ زیرا سرعت انتقال اطلاعات و پردازش وب‌سایت‌ها با اعتبار و کیفیت خدمات میزبانی وب ارتباط مستقیم دارد. از سوی دیگر به دلیل تعامل مستقیم مشتریان با مجموعه‌های فروش از طریق وب‌سایت‌ها، عدم توجه به مدت‌زمان هاست، باعث ضربه به شهرت برند می‌شود. ازآنجایی‌که اشتراک‌های هاست باید تمدید شوند تا بالاترین عملکرد را بر فرایند دیجیتال مارکتینگ داشته باشند، در این مطلب از وب‌سایت آتنا هاست به پیامدهای عدم تمدید هاست می‌پردازیم و تاثیر آن را در بازاریابی اینترنتی بررسی می‌کنیم.

عدم تمدید هاست؛ آسیبی بزرگ به اعتبار کسب‌وکارهای اینترنتی

هاست؛ بستر مطمئن عملکرد سایت

هاست یا میزبانی وب (Web Hosting) به‌عنوان یک فضای کاربردی در نظر گرفته می‌شود که محتوای وب‌سایت‌ها را در خود ذخیره می‌کند. با کمک هاست، وب‌سایت‌ها می‌توانند فعالیت خود را در بستر اینترنت شروع کنند و به‌صورت عمومی در دسترس کاربران قرار دهند. بر همین اساس میزبانی وب شرایط مناسبی را برای سرور در نظر می‌گیرد تا وب‌سایت‌ها بتوانند بدون افت و قطعی خدمات خود را به کاربران ارائه کنند.

هاست‌ها از نظر نوع عملکرد به دسته‌های زیر تقسیم‌بندی می‌شوند:

  • هاست اشتراکی (Shared Hosting)
  • سرور مجازی (VPS Hosting)
  • سرور اختصاصی (Dedicated Hosting)
  • سرور ابری (Cloud Hosting)
  • کولوکیشن (Colocation)

صرف نظر از این که چه نوع هاستی را برای وب‌سایت‌های خود در نظر گرفته‌اید، تمدید اشتراک آن‌ها مهم‌ترین فرایند است. با توجه به اشتراک‌های در نظر گرفته‌شده از طرف شرکت‌های هاستینگ، کسب‌وکارهای اینترنتی باید در زمان مناسب اشتراک خود را تمدید کنند تا در فرایند فروش آن‌ها اختلالی ایجاد نشود.

پیامدهای عدم تمدید هاست

پیامدهای عدم تمدید هاست

بسیاری از سازمان‌ها و کسب‌وکارها از نتایج عدم تمدید هاست اطلاعی ندارند. این موضوع در کمال ساده بودن نقش مهمی در اعتبار شهرت برند و دیجیتال مارکتینگ بر عهده دارد. زمانی که هاست تمدید نمی‌شود، فضای تعامل مجموعه‌ها با مشتریان خود بسته می‌شود و این موضوع می‌تواند ضمن وارد کردن ضررهای فراوان، هزینه‌های بالایی را برای پشتیبانی و ارتقای بهبود سایت به همراه داشته باشد.

به همین دلیل مهم‌ترین پیامدهای عدم تمدید هاست عبارت‌اند از:

  • قطع شدن سایت: با به پایان رسیدن اشتراک، سایت قطع می‌شود و کاربران نمی‌توانند از امکانات آن استفاده کنند
  • از بین رفتن اطلاعات: درصورتی‌که هاست تمدید نشود، امکان از بین رفتن دیتابیس‌ها و فایل‌های هاست وجود دارد
  • افت سئو: رتبه‌بندی وب‌سایت‌ها در موتورهای جست‌وجو با عدم تمدید هاست، نزول پیدا می‌کند؛ زیرا با قطع شدن سایت، مخاطبان وب‌سایت شما کاهش می‌یابند
  • از دست رفتن ایمیل‌ها: درصورتی‌که ایمیل‌ها بر اساس هاست باشند، تمدید نکردن میزبان می‌تواند دسترسی به ایمیل‌های دریافتی و ارسالی را مسدود کند
  • هزینه بیشتر: با قطع شدن هاست، باید به سرویس‌ هاست دیگری مراجعه کنید که این کار ضمن افزایش هزینه‌ها، اعتبار مجموعه را نیز خدشه‌دار می‌کند

تاثیر عدم تمدید هاست در دیجیتال مارکتینگ

مهم‌ترین اتفاقی که با عدم تمدید هاست برای وب‌سایت‌ها به وجود می‌آید، قطع شدن (DOWN) سایت است. این فرایند آسیب‌های جبران‌ناپذیری را برای وب‌سایت‌ها و مراکز دیجیتال مارکتینگ تحمیل می‌کند؛ بنابراین صاحبان وب‌سایت‌ها باید برای جلوگیری از کاهش اعتبار مشتریان و باقی ماندن وب‌سایتشان در گود رقابت با دیگر رقبا، موضوع تمدید هاست را جدی بگیرند. در ادامه به مهم‌ترین تاثیرات عدم تمدید هاست در بازاریابی اینترنتی اشاره می‌کنیم.

رشد مشتریان ناراضی از وب‌سایت و خدمات

فکر کنید سایت‌ شما برای مدت‌زمانی طولانی از دسترس خارج شده است و تمام مشتریانی که به سایت شما مراجعه می‌کنند، نمی‌‌توانند خدمات شما را مشاهده کنند. در چنین شرایطی روزبه‌روز بر تعداد مشتریان ناراضی شما افزوده می‌شود و راضی کردن آن‌ها پس از فعالیت مجدد سایت کار دشواری خواهد بود.

خدشه‌دار شدن اعتبار تجاری وب‌سایت

اصلی‌ترین هدف از بازاریابی اینترنتی، رشد شهرت برند و کسب اعتبار بالا برای کسب‌وکارها است. فرض کنید به دلیل عدم تمدید هاست، وب‌سایت کسب‌وکار شما برای مدتی غیر فعال است. این فرایند می‌‌تواند اعتماد مشتریان به شما را کاهش دهد. چرا که عدم تمایل کارشناسان مجموعه شما با مشتریان و در دسترس نبودن سایت‌ها به‌ویژه اگر در حوزه فروش محصولات فعالیت داشته باشید، باعث تردید مشتریان به فعالیت قانونی شما می‌شود.

کاهش رتبه سایت در موتورهای جستجو

تمام کسب‌وکارها زمان زیادی را برای سئو وب‌سایت و افزایش رتبه‌ آن در موتورهای جست‌وجو می‌کنند. با از دسترس خارج شدن وب‌سایت، بازدیدکنندگان آن کاهش می‌یابند و رقبا می‌توانند با تولید محتوا و جذب مخاطبان بیشتر، جایگاه شما در کسب‌وکار اینترنتی را به خطر بیندازند.

از دست دادن مشتریان بالقوه و فعلی

طیف متنوعی از مشتریانی که در وب‌سایت‌های فروش حضور دارند، افرادی هستند که به دنبال بهترین سایت برای دریافت خدماتشان هستند. عدم تمدید هاست و خرابی سایت باعث می‌شود که بازدیدکنندگانی که قصد خرید محصولات یا خدمات وب‌سایت شما را دارند، به سایت دیگری مراجعه کنند. همچنین مشتریانی نیز که از قبل با مجموعه شما آشنا هستند، با خراب ماندن وب‌سایت چاره‌ای جز انتخاب مجموعه دیگر برای پاسخ به نیازهای خود ندارند.

کاهش درآمد

منبع درآمد اصلی فروشگاه‌های اینترنتی، از فروش محصولات با استفاده از وب‌سایت است. عدم تمدید هاست و به تبع آن بالا نیامدن سایت، درآمدهای شما را تا حد چشمگیری کاهش می‌دهد. همچنین به دلیل عدم تعامل مناسب با مشتریان بسیاری از برنامه‌ریزی‌های مالی شما نیز نامنظم می‌شوند.

عدم امکان نمایش محصولات

برخی کسب‌وکارها صرفا در فضای اینترنتی و به‌صورت آنلاین‌شاپ فعالیت می‌کنند. این مجموعه‌ها برای فروش محصولات خود باید بتوانند آن‌ها را با توضیحات مشخص و قیمت‌های ذکر شده، در ویترین مجازی خود نمایش دهند. عدم تمدید هاست و قطع شدن سایت، مانع از به‌روزرسانی محصولات فروشگاه‌ها می‌شود و با تاثیر مستقیم در استراتژی‌های بازاریابی، رشد فروش را کاهش می‌دهد.

برای رقابتی موثر با رقبا تمدید هاست را جدی بگیرید

برای رقابتی موثر با رقبا تمدید هاست را جدی بگیرید

عدم تمدید هاست ممکن در اثر بی‌دقتی، عدم برنامه‌ریزی صحیح و یا حتی عدم آشنایی با پیامدهای عدم تمدید برنامه میزبانی وب اتفاق بیفتد. با توجه به پیامدهایی که ما در این مطلب برای شما فهرست کردیم باید پیش از به اتمام رسیدن پلن اشتراک خود در مجموعه میزبانی وب، نسبت به تمدید خدمات هاستینگ اقدام کنید.

آتنا هاست به‌عنوان یکی از برترین مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات هاست و ثبت دامنه، طیف متنوعی از خدمات را به مشتریان ارائه می‌دهد. مجموعه ما با پشتیبانی از مدیریت حجم بالای ترافیک، از زیرساخت‌های تکنولوژیک نوین برای خدمات خود استفاده می‌کند. تنوع پلن‌های موجود برای بهره‌مندی از اشتراک‌های هاست، دست کاربران را برای انتخاب مقرون‌به‌صرفه‌ترین میزبان‌ها باز می‌گذارد. شما می‌توانید برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاهده پلن‌های انواع هاست‌ها از بخش‌های مختلف سایت ما دیدن کنید.

0/5 (0 نظر)

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *