خرید سرور مجازی | هاستینگ قدرتمند و پرسرعت با VPSهای آتنا هاست

خرید vps با ip ثابت ویندوز و لینوکس آتنا هاست

سرور اختصاصی مجازی(VPS) یا (VDS) روشی است برای تقسیم منابع یک سرور واقعی به چند سرور مجازی، به گونه ای که هریک از این سرورهای مجازی، بصورت مستقل از یکدیگر عمل نموده و تنها بتوانند از منابع تخصیص داده شده به آن ها بصورت مستقل استفاده نمایند و هریک کنترل کاملی بر روی سرور خود داشته باشند. بدین ترتیب با در اختیار داشتن یک سرور اختصاصی مجازی شما میتوانیداز تمام منابع تخصیص داده شده استفاده نمایید و در بستر اینترنتی داخل کشور با خیالی آسوده به انتشار اطلاعات خود بپردازید.

 • دسترسی کامل به سیستم
 • امکان نصب نرم افزارهای مورد نیاز
 • امکان استفاده از تمام منابع سرور
 • پایداری خدمات در صورت خطرات تحریم
 • در دسترس بودن سرورها حتی در صورت قطع اینترنت کشور
 • اهش زمان پاسخ سرور به بازدیدکنندگان داخل کشور(Ping Time)
 • بدون هزینه راه اندازی اولیه برای پرداخت های سه ماهه و بیشترم
 • امکان ارائه آی پی (IP) اینترنت (Internet) و اینترانت (Interanet)
 • مناسب برای گیم سرورهای داخل کشور

کاربردها

قیمت خرید سرور مجازی

خرید VPS با IP ثابت ویندوز و لینوکس

نام سرویس

Atena-VPS3

Atena-VPS4

Atena-VPS5

Atena-VPS6

قیمت

105
هزارتومان
ماهانه
سفارش
195
هزارتومان
ماهانه
سفارش
275
هزارتومان
ماهانه
سفارش
375
هزارتومان
ماهانه
سفارش
RAM 1GB 2GB

3GB

4GB
H.D.D 40GB 60GB 80GB 100GB
ترافیک ماهانه 150GB 200GB 250GB 300GB
CPU 1Core 2Core 3Core 4Core
محل قرار گیری سرور مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست مرکز داده آتنا هاست

خدمات

Atenahost آتناهاست

دسترسی:

دسترسی کامل بصورت RDP و SSH به سرور

امکان ارسال اطلاعات اولیه جهت قرار گیری بر روی سرور

Atenahost آتناهاست

شبکه:

قرار گیری در بستر اینترنت جهانی

قرار گیری در بستر اینترانت ملی ایران

Atenahost آتناهاست

ارتقا:

RAM :هر 1گیگابایت، ماهانه 20هزارتومان

HDD SATA:هر 10گیگابایت،ماهانه 10هزارتومان

HDD SSD:هر 10گیگابایت،ماهانه 40هزارتومان

CPU:هر 1 core، ماهانه 35هزارتومان

ترافیک ماهانه:هر 100گیگابایت تا 1ترابایت، ماهانه 25هزارتومان

Atenahost آتناهاست

لینک اختصاصی و ترافیک:

به ازای هر لینک اختصاصی، هر لینک 1Mb/s ماهانه 95 هزار تومان محاسبه میگردد. در صورت تهیه لینک اختصاصی، هزینه ای بابت حجم ترافیک ماهانه محاسبه نخواهد شد.

Atenahost آتناهاست

ویژه:

نصب رایگان سیستم عامل Windows 2008R2 , Windows 2012R2 , Windows 2016 ,Windows 2019

نصب رایگان انواع سیستم عامل مبتنی بر Linux

نصب رایگان MS SQL2008 , MS SQL2012 , MS SQL2016

Atenahost آتناهاست

کنترل پنل:

دایرکت ادمین برای سرور مجازی - پرداخت

Atenahost آتناهاست

آنتی ویروس:

در صورت درخواست، آنتی ویروس ESET با لایسنس اصلی بر روی سرور های ویندوز با هزینه سالانه 400 هزار تومان نصب میگردد.

بالاترین سرعت و قدرت پردازش در سرورهای مجازی آتنا هاست

سه روش رایج برای دریافت خدمات میزبانی از سایت برای کسب‌وکار وجود دارد که شامل سرور اختصاصی فیزیکی، سرور اختصاصی مجازی و هاست‌های اشتراکی هستند. اگر به‌دنبال روشی هستید که دارای قدرت پردازش بالا و فضای ذخیره‌سازی کافی باشد و در عین حال مشکلات هاست‌های اشتراکی را نداشته باشد، خرید سرور مجازی بهترین راهکار است. ما در مجموعه آتنا هاست بهترین VPSها را با بهترین منابع سخت‌افزاری و برنامه‌های کاربردی در اختیار شما قرار می‌دهیم.

سرور مجازی چیست؟

خدمات میزبانی وب دارای اشکال متنوعی است. این خدمات از هاستینگ مشترک برای وبلاگ‌ها و سایت‌هایی با داده‌ها و میزان بازدید کم تا سرورهای اختصاصی فیزیکی را دربرمی‌گیرند. سرورهای فیزیکی در واقع رایانه‌هایی با سخت‌افزارهای قدرتمند با توان پردازش بسیار بالا و همچنین فضای ذخیره‌سازی بسیار زیاد می‌باشند. اما سرویس سرور مجازی در بین این دو نوع از خدمات قرار می‌گیرد. سرور مجازی عموما با اصطلاح VPS شناخته می‌شود که شامل حروف اختصاری عبارت Virtual Private Server به‌معنای سرور اختصاصی مجازی است.

بالاترین سرعت و قدرت پردازش در سرورهای مجازی آتنا هاست
سرور مجازی چیست؟

برای شناخت بهتر آن می‌توانیم اجزای این عبارت را بررسی کنیم که عبارتند از:

 • سرور: سرورها رایانه‌‎هایی قدرتمند هستند که تمامی داده‌های سایت میزبانی شده را در خود ذخیره می‌کنند. بنابراین دیگر نیازی به میزبانی بر روی تجهیزات سرور در داخل کسب‌وکار وجود ندارد. در واقع هر زمان که نام دامنه سایت شما بر روی یک مرورگر تایپ و جستجو شود، سرور، صفحه مورد نظر از سایت شما را به کاربر نمایش می‌دهد و امکان تعامل با آن فراهم می‌شود
 • اختصاصی: معنای این کلمه در این است که تمامی منابع پارتیشن‌بندی شده سرور که به شما اختصاص یافته‌اند، فقط و فقط در اختیار شما هستند و هیچ سایت و مشتری دیگری از این منابع استفاده نمی‌کند و به داده‌های شما نیز دسترسی ندارد
 • مجازی: کلمه مجازی در VPSها به استفاده از فناوری مجازی‌سازی سرور اشاره دارد که باعث می‌شود تا بتوانیم منابع سخت‌افزاری را به چند ماشین مجازی تبدیل کنیم که همان سرورهای اختصاصی مجازی هستند. با این روش، هر VPS درست مانند یک سرور فیزیکی اختصاصی عمل خواهد کرد

تفاوت خرید سرور مجازی با خرید هاست اشتراکی

در یک برنامه هاستینگ اشتراکی، منابع یک سرور فیزیکی با صدها سایت، نرم‌افزار ئ پلتفرم دیگر به‌اشتراک گذاشته می‌شوند. البته در این روش نیز شما دارای استقلال کافی در عملکرد هستید اما این روش تفاوت زیادی با خرید سرور مجازی اختصاصی دارد. اولین تفاوت در میزان منابعی است که در اختیار شما قرار می‌گیرد. برای مثال حتی برخی از پلن‌های گران‌قیمت هاست اشتراکی نیز دارای میزان حافظه و توان پردازشی کافی برای میزبانی از وب‌سایت‌هایی با تعداد صفحات و بازدیدکنندگان بسیار زیاد نیستند.

از سوی دیگر در هاستینگ اشتراکی، منابع سرور فیزیکی بر اساس اولویت در اختیار هاست‌ها قرار می‌گیرند. این یعنی اگر سرور فیزیکی به‌دلیل تعداد درخواست‌های سمت کاربر و موارد دیگر تحت فشار بسیار زیادی قرار بگیرد ممکن است عملکردهای سایت شما را تحت تاثیر قرار دهد و کیفیت تجربه کاربری و سرعت لود صفحات سایت شما کاهش یابد.

در مقابل خدمات سرور مجازی اگرچه دارای قیمت بالاتری هستند اما مزایای بسیار متعددی دارند. این سرورها دارای منابع سخت‌افزاری بیشتر شامل فضای ذخیره‌سازی و توان پردازشی سرور هستند. همچنین فناوری مجازی‌سازی یا پارتیشن‌بندی در این سرورها بسیار قدرتمندتر از هاست اشتراکی است. این مساله باعث می‌شود که در صورت فشار زیاد در یک پارتیشن، عملکرد سرورهای مجازی دیگر تحت تاثیر قرار نگیرد. همه این موارد باعث می‌شوند که کسب‌وکارهایی با سایت‌های قدرتمند و بازدیدکنندگان زیاد و تعامل زیاد با سایت، سرور مجازی را به‌عنوان بهترین انتخاب بدانند.

تفاوت خرید سرور مجازی با خرید هاست اشتراکی
سرور مجازی چگونه کار می‌کند؟

سرور مجازی چگونه کار می‌کند؟

فناوری مجازی‌سازی سرور یکی از پیشرفت‌های بزرگ در دنیای فناوری بوده است که بیش از 50 سال قدمت دارد. ارائه دهندگان خدمات حرفه‌ای میزبانی وب از جمله مجموعه آتنا هاست با استفاده از این فناوری و نرم‌افزارهای حرفه‌ای آن، در فضای هر سرور فیزیکی، چندین ماشین مجازی ایجاد می‌کنند. اهمیت این روش نیز در این است که این نمونه‌های مجازی به‌طور کاملا مستقل از یکدیگر کار می‌کنند.

به‌عبارت دیگر هر سرور مجازی دارای پیکربندی سخت‌افزاری، سیستم عامل و حتی آدرس IP کاملا متفاوت و اختصاصی است. این یعنی از دیدگاه کاربر، سرور مجازی درست مانند یک سرور فیزیکی اختصاصی عمل می‌کند. نتیجه این که شما یک محیط کاملا ایده‌آل و مستقل به‌همراه مجموعه‌ای از منابع سخت افزاری از پیش تعیین شده را در اختیار دارید.

سرور مجازی چگونه به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟

هاست‌های اشتراکی را می‌توان نقطه شروعی برای کسب‌وکارهایی در مقیاس کوچک دانست. با این حال هرچه کسب‌وکارها توسعه بیشتری داشته باشند، یا باید سایت خود را توسعه دهند و یا به‌طور کل سایتی با ویژگی‌های برتر را از ابتدا ایجاد کنند. با افزایش مقیاس سایت، نیاز آن به منابع سرور افزایش می‌یابد و دیگر هاست‌های اشتراکی پاسخگوی این نیاز نیستند.

در مورد فروشگاه‌های اینترنتی بسیار بزرگ یا دارای چشم‌انداز رشد بالا نیز از همان ابتدا هاست اشتراکی یک گزینه نامناسب است و شاید حتی اصلا پاسخگوی راه‌اندازی سایت نباشد. بنابراین دو راه پیش روی کسب‌وکارها وجود دارد؛ سرور مجازی و سرور فیزیکی.

سرورهای فیزیکی منابع سخت‌افزاری بی‌نظیری دارند ولی عموما این سرورها مناسب سایت‌های کسب‌وکار در مقیاس متوسط تا بزرگ نیستند، بلکه بیشتر برای سازمان‌های دولتی، شرکت‌های چندملیتی، برندهای برتر جهانی و سایت‌های تجارت الکترونیک بین‌المللی مناسب هستند. از سوی دیگر هزینه اجاره این سرورها بسیار بالاتر از هاست و سرور مجازی است. در ضمن اگر شما یک سرور فیزیکی را اجاره کنید و فقط از 30 درصد از منابع آن استفاده کنید، باز هم هزینه اجاره تمام سرور و منابع آن را می‌پردازید.

سرور مجازی چگونه به رشد کسب‌وکار شما کمک می‌کند؟
مزایای خرید سرور مجازی

مزیت بزرگ سرورهای مجازی در این است که منابع سرور فیزیکی در آن بین چند VPS تقسیم شده‌اند. بنابراین از یک سو شما منابع بسیار عالی برای راه‌اندازی، نگهداری و مدیریت سایت را در اختیار دارید، از سوی دیگر می‌توانید پلنی مقرون‌به‌صرفه را متناسب با نیازهای واقعی و پیش روی کسب‌وکار و سایت خود انتخاب کنید.

نکته دیگر این که مهاجرت از هاست اشتراکی به سرور فیزیکی نیز بسیار آسان است و نیاز به هیچ نوع تغییر اساسی در سایت و یا کارهای پیچیده بر روی سرور وجود ندارد. تمامی موارد هماهنگی نیز در قابل خدمات پشتیبانی از سوی شرکت آتنا هاست در اختیار کسب‌وکارها قرار می‌گیرد.

مزایای خرید سرور مجازی

خرید سرور مجازی یکی از بهترین راه حل‌های پیش روی کسب‌وکار شما است. با خرید این سرورها در کمترین زمان از مزایایی مانند افزایش سرعت سایت، مقیاس‌پذیری و انعطاف‌پذیری بالا برخوردار می‌شوید. عملکرد بهینه سایت با استفاده از این خدمات همچنین می‌تواند یک مزیت رقابتی برای کسب‌وکار شما نسبت به دیگر کسب‌وکارها باشد. در ادامه با برخی از مزایای خرید سرور مجازی آشنا می‌شوید.

برخورداری از استقلال کامل

خرید هاست اشتراکی درست مانند اجاره یک اتاق از یک واحد آپارتمان است که استقلال بسیار کمی دارد. در روش خرید هاست اشتراکی، وقتی یک هاست همسایه شما از منابع سرور، بیش از حد استفاده کند، احتمال کند شدن یا حتی داون شدن سایت شما وجود دارد. در مقابل، خرید یا اجاره سرور مجازی مانند اجاره یک آپارتمان در یک ساختمان است که به‌طور کامل استقلال دارد. بنابراین میزان استفاده سرورهای مجازی همسایه هیج تاثیری روی عملکردهای سایت شما ندارد.

افزایش سرعت سایت

سرعت بارگذاری صفحات سایت یکی از معیارهای رتبه‌بندی گوگل است و نقش مهمی نیز در ایجاد تجربه کاربری مناسب برای مخاطبان برند دارد. یکی از مزایای خرید سرور مجازی، افزایش سرعت سایت نسبت به زمانی است که شما از هاست اشتراکی استفاده می‌کنید. دلیل این موضوع نیز در این است که در زمان استفاده از هاست اشتراکی، عملکرد سایت شما به میزان منابع سرور که سایت‌های دیگر هر زمان مورد استفاده قرار می‌دهند، بستگی دارد. در مقابل سرور مجازی را می‌توان برای اجرای کارآمد برای سایت شما بهینه‌سازی کرد. زیرا این سرورها دارای پیکربندی‌های تخصصی‌تر هستند.

برخورداری از استقلال کامل
انعطاف‌پذیری در تخصیص منابع سرور

دسترسی و کنترل بیشتر

در زمان میزبانی سایت بر روی هاست اشتراکی، مدیران سایت کنترل بسیار کمتری بر روی برنامه‌هایی دارند که در محیط هاست نصب شده‌اند. اما در زمان خرید سرور مجازی، معمولا دسترسی بیشتری برای این افراد در نظر گرفته می‌شود. برای مثال اگر نخواهند از قابلیت ایمیل در سرور مجازی استفاده کنند می‌توانند سرویس‌ها و برنامه‌های مربوط به آن مانند Bind را خاموش یا حذف کنند. این دسترسی‌ها البته بستگی به قوانین شرکت ارائه دهنده سرور دارد.

انعطاف‌پذیری در تخصیص منابع سرور

افزایش ناگهانی ترافیک سایت را می‌توان یکی از مشکلات بزرگ سایت‌ها از نظر هاستینگ دانست. زیرا در صورتی منابع کافی از سرور را در اختیار نداشته باشید، سایت شما به سرعت داون می‌شود. افزایش ناگهانی ترافیک معمولا در مواقعی مانند جشنواره‌های فروش، قرعه‌کشی‌ها، زمان ارائه تخفیف، زمان معرفی محصولات جدید و یا در زمان اجرای کمپین‌های موفق تبلیغاتی رخ می‌دهد و شما باید برای این شرایط آمادگی داشته باشید. اولا این که معمولا یک سرور مجازی دارای توانایی بالایی در کنار آمدن با این شرایط جدید است، زیرا شما منابع بیشتری نسبت به هاست اشتراکی در اختیار دارد. از سوی دیگر شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هاستینگ می‌توان در زمان اندکی، منابع بیشتری را برای سرور مجازی شما در نظر بگیرند.

امنیت بسیار بالا

هاست اشتراکی در میان خدمات میزبانی وب، کمترین میزان امنیت را دارد. البته اشتباه نکنید، شرکت‌های ارائه دهنده خدمات هاستینگ از جمله آتنا هاست، خدماتی حرفه‌ای را برای این سرویس‌ها در نظر می‌گیرند. اما در این سرویس‌ها تعداد زیادی از مشتریان از طریق کنترل پنل‌های مختلف در حال استفاده از منابع سرور هستند. بنابراین اگر یک مشتری، نکات امنیتی را جدی نگیرد و برای مثال از رمزهای عبور ضعیف استفاده کند و هک شود، ممکن است امنیت تمام سرور و دیگر مشتریان به خطر بیفتد.

در مقابل در سرورهای مجازی تعداد بسیار کمتری سایت و پلتفرم روی یک سرور میزبانی می‌شوند. همچنین در این سرورها از فناوری مجازی‌سازی سرور استفاده می‌شود که یک فناوری پیشرفته با ابزارهای امنیتی پیشرفته و برنامه کاربردی وب مانند WAF، فیلترهای هرزنامه، و سایر تنظیمات امنیتی است.

امکان میزبانی از چند سایت

آتنا هاست برای انواع خدمات هاستینگ خود، یک پلن مناسب نیز برای میزبانی از چندین سایت (تا 4 سایت) در نظر گرفته است. با این حال در صورتی که تصور می‌کنید منابع در نظر گرفته شده در پلن مورد نظر برای میزبانی از وب‌سایت‌های شما کافی نیست، پیشنهاد ما خرید سرور مجازی است. با اجاره این سرورها به منابع کافی برای میزبانی از چند سایت و پلتفرم دسترسی خواهید داشت و این پلتفرم‌ها بدون هیچ مشکلی عملکرد بهینه را به مخاطبان ارائه می‌دهند.

امکان میزبانی از چند سایت
کاربردهای سرور مجازی

آزادی بیشتر در زمینه برنامه‌های کاربردی

در فضای هاست اشتراکی معمولا قوانین و محدودیت‌های متنوعی وجود دارند. برای مثال ممکن است به شما اجازه اجرای نرم‌افزاری خاص داده نشود؛ مانند نرم‌افزارهای استریم یا سرورهای بازی. اما در سرور مجازی قوانین و محدودیت‌های بسیار کمتری وجود دارد و شما آزادی عمل بیشتری خواهید داشت.

کاربردهای سرور مجازی

اگر تصور می‌کنید تنها کاربرد سرور مجازی، میزبانی وب‌سایت است، احتمالا با مطالعه کاربردهای متعدد آن شگفت‌زده می‌شوید. در واقع VPS درست مانند سرور فیزیکی اختصاصی کاربردهای چندمنظوره دارد و با تنظیمات مناسب و پشتیبانی حرفه‌ای می‌توان از آن برای مقاصد مختلفی استفاده کرد. در ادامه با برخی از این کاربردها آشنا می‌شویم:

میزبانی وب‌سایت

میزبانی از سایت پراستفاده‌ترین کاربرد سرور مجازی است و با خرید آن می‌توانید از انواع وب‌سایت مانند سایت اختصاصی کسب‌وکار، سایت فروشگاهی، سایت آموزشی، سایت خبری و ... میزبانی کنید. در ضمن این سرورها می‌توانند از انواع سرور ویندوز یا لینوکس باشند زیرا هر سیستم عامل و نرم‌افزاری را می‌توان برای روی آن‌ها نصب کرد.

اگرچه مساله پشتیبانی از فناوری‌های مختلف در سرور مجازی، ارتباط مستقیمی با سیستم عامل و فناوری مجازی‌سازی آن دارد، اما بیشتر این سرورها از زبان‌های محبوب توسعه وب (مانند PHP)، سیستم‌های مدیریت پایگاه داده (مانند MySQL) و پروتکل‌هایی که وب‌سایت‌ها را در سراسر جهان در دسترس قرار می‌دهند، پشتیبانی می‌کنند. شما همچنین می‌توانید اکثر تنظیمات سرور را متناسب با کاربرد مورد نظر خود تنظیم و سفارشی‌سازی کنید. آتنا هاست نیز در این زمینه در کنار شما است و ما اطمینان حاصل می‌کنیم که با خرید سرور مجازی بتوانید عملکرد مورد نظر را از آن دریافت کنید.

میزبانی از نرم‌افزارها

به این نوع از سرورها، سرورهای برنامه نیز گفته می‌شود. این سرورها داده‌هایی را میزبانی می‌کنند که وجود آن‌ها برای عملکرد نرم‌افزارهای موبایل و دسکتاپ ضرورت دارد. در واقع امروزه اکثر نرم‌افزارهای کسب‌وکار و همچنین نرم‌افزارهای کاربردی به میزبانی ابری نیاز دارند و خرید سرور مجازی بهترین راهکار برای میزبانی از داده‌های این نرم‌افزارها است.

میزبانی از نرم‌افزارهای بازی

سرورهای گیمینگ سرورهایی هستند که دسترسی گیمرها را به اطلاعات نرم‌افزار بازی یا پایگاه داده آن فراهم می‌کنند. این روش میزبانی باید از قدرت بالایی برخوردار باشد تا بتواند به‌طور همزمان از تعداد بالایی از گیمرها پشتیبانی کند. مزیت سرور مجازی در این است که پیکربندی آن را می‌توان در زمان افزایش تعداد گیمرها در زمان بسیار کوتاهی تغییر داد. از سوی دیگر سرور گیمینگ به اتصال به اینترنت پرسرعت و پیادار نیاز دارد. زیرا در غیر اینصورت، گیمرها از وقفه‌های پیش آمده در سیستم خسته می‌شوند و تجربه خوبی نخواهند داشت. خوشبختانه سرور مجازی آتنا هاست دارای بهترین شرایط از نظر سخت‌افزاری و فناوری‌های زیرساخت و شبکه است.

سرور ایمیل

در برخی از سازمان‌ها و کسب‌وکارها حجم ایمیل آنقدر زیاد است که میزبانی از سرویس‌های ایمیل روی هاست اشتراکی راهکار مناسبی نیست. از سوی دیگر با خرید سرور مجازی، مدیریت ایمیل‌های ورودی و خروجی آسان‌تر می‌شود و دیگر نیازی نیست نگران قرار دادن ایمیل در لیست سیاه و ارسال در حالت هرزنامه باشید. همچنین فضای بسیار زیادی برای پایگاه داده ایمیل خود خواهید داشت.

میزبانی از سرویس VoIP

سرویس Voice Over Internet Protocol (یا VoIP) نوع مدرنی از ارتباطات سازمانی است که نیازهای ارتباطی پیشرفته را پوشش می‌دهد. اگرچه ارتباطات VoIP یک راهکار ارتباطی ضروری برای سازمان یا تجارت آنلاین شما است می‌توانید این فناوری را بر روی سرور مجازی پیاده‌سازی و میزبانی کنید.

سرور پشتیبان‌گیری

اگر دارای پایگاه داده حجیم و با اطلاعات ارزشمند برای کسب‌وکار یا سازمان خود هستید، می‌توانید از سرور مجازی برای پشتیبان‌گیری مداوم از این داده‌ها و میزبانی از آن‌ها استفاده کنید. بنابراین دیگر هیج اتفاقی در محدوده کسب‌وکار شما نمی‌تواند این اطلاعات را به خطر بیندازد. توجه داشته باشید که پشتیبان‌گیری از داده‌ها بر روی هارددیسک‌های اکسترنال و رایانه‌های شخصی، راه حل مناسبی نیست و یک خرابی سخت‌افزاری می‌تواند به یک فاجعه برای کسب‌وکار شما منجر شود.

سرور پایگاه داده

کاربرد سرور پایگاه داده درست مشابه سرور پشتیبان‌گیری است؛ با این تفاوت در این راه حل، دیگر پایگاه داده در داخل محیط کسب‌وکار میزبانی نمی‌شود بلکه به‌طور کلی بر روی سرور مجازی قرار دارد. شما همچنین در این روش می‌توانید از انواع سیستم‌های مدیریت پایگاه داده (البته مطابق با قوانین شرکت میزبانی وب) استفاده کنید.

سرور ترید در بازارهای مالی

در ایران تریدرهای فراوانی در حال اتصال به بازارهای مالی جهانی از طریق بروکرها و پلتفرم‌های معاملاتی هستند. یک نکته مهم در این زمینه این است که بسیاری از تریدرها نیاز به دسترسی مداوم به این پلتفرم‌ها دارند. دلیل این موضوع نیز این است که اولا بسیاری از این بازارها از جمله بازار فارکس به‌طور شبانه‌روزی باز هستند و از سوی دیگر تریدرها، به‌ویژه تریدرهای روزانه ساعت‌ها و در تمام شبانه‌روز در حال پیگیری وضعیت بازار با مدیریت یک پوزیشن معاملاتی می‌باشند. با خرید سرور مجازی، شما دیگر نگران خاموش شدن رایانه خود نخواهید بود زیرا با راهکارهای خودکاری معاملات، ابزارهای کاربردی بر روی سرور مجازی به کار خود ادامه خواهند داد.

خرید سرور مجازی بیگ بلو باتن

یکی از انواع پرکاربرد سرورهای مجازی، سرور بیگ بلو باتن است. از این سرور برای میزبانی از وب‌سایت‌ها و نرم‌افزارهای آموزشی استفاده می‌شود که به‌عنوان ابزار ارتباطی و واسط بین موسسات آموزشی با فراگیران عمل می‌کنند. توجه داشته باشید که کیفیت خدمات آموزش آنلاین همواره به کیفیت پلتفرم آموزشی و عدم قطعی در زمان برگزاری کلاس بستگی دارد. سرور بیگ بلو باتن دقیقا همان چیزی است که ارتباط باکیفیت صوتی، تصویری و متنی را از طریق پلتفرم آموزشی برای شما فراهم می‌کند.

خرید سرور مجازی ابری

اگر نیاز به میزبانی ابری برای پلتفرم‌های مبتنی‌بر ابر دارید، آتنا هاست بهترین سرورها را متناسب با کاربردهای مختلف در اختیار کسب‌وکار و سازمان شما قرار می‌دهد. از کاربردهای این سرورها می‌توان به میزبانی از سیستم‌های مدیریت کسب‌وکار، پایگاه داده ابری و ... اشاره کرد.

نکات خرید سرور مجازی

در زمان خرید سرور مجازی باید به موارد متعددی دقت کنید تا بهترین سرور را متناسب با نیازهای خود اجاره کنید. در واقع تنها در صورتی به تمامی مزایایی که تا اینجا برای شما گفتیم دسترسی خواهید داشت که با بررسی این نکات، بهترین سرور را خریداری کرده باشید.

برخی از نکات مهم در زمان خرید سرور مجازی عبارتند از:

 • سرور مدیریت شده یا مدیریت نشده: معمولا بهترین روش انتخاب سرور مدیریت شده است که آتنا هاست انواع آن را در اختیار شما قرار می‌دهد. این نوع از سرورها از قبل برای میزبانی از سایت یا موارد دیگر پیکربندی شده‌اند و دارای کنترل پنل میزبانی از سایت هستند
 • تعیین منابع سخت‌افزاری: سرورهای مجازی دارای منابع سخت‌افزاری بسیار بیشتری نسبت به هاست‌های اشتراکی هستند اما در عین حال در آتنا هاست چندین پلن برای شما در نظر گرفته شده است تا شما متناسب با نیاز کسب‌وکار و پلتفرم خود هزینه بپردازید و به منابع سخت‌افزاری کافی دسترسی داشته باشید
 • سیستم عامل و نرم افزار پشتیبانی شده: شما باید متناسب با نیازهای کسب‌وکار و سایت و نرم‌افزار خود، سروری را انتخاب کنید که دارای سیستم عامل و نرم‌افزارهای هماهنگ با آن‌ها باشد و این ابزارها تمامی نیازهای شما پاسخ دهند
 • پشتیبانی حرفه‌ای: آتنا هاست خدمات پشتیبانی حرفه‌ای را از طریق کانال‌های مختلف به شما ارائه می‌دهد تا در صورت بروز هر گونه مشکل، این مشکلات توسط کارشناسان مجموعه ما در کوتاه‌ترین زمان ممکن حل شوند
 • امنیت: اگرچه سرورهای مجازی به‌طور ذاتی ایمن هستند اما آتنا هاست نیز برای افزایش ایمنی داده‌های کسب‌وکار شما از انواع راهکارها مانند فایروال‌های قدرتمند استفاده می‌کند

مزایای دیگر سرورهای مجازی آتنا هاست

آتنا هاست یکی از برترین شرکت‌ها ارائه دهنده خدمات هاستینگ، سرورهای مجازی و همچنین سرورهای فیزیکی اختصاصی است. ما در بخش سرورهای مجازی از پیشرفته‌ترین راهکارهای مجازی‌سازی و پارتیشن‌بندی سرور استفاده می‌کنیم و خدمات پشتیبانی حرفه‌ای را نیز ارائه می‌دهیم.

برخی از مزایای دیگر سرورهای مجازی آتنا هاست عبارتند از:

 • امکان دسترسی کامل به سیستم
 • امکان نصب تمامی نرم‌افزارهای کاربردی
 • پایداری خدمات با وجود تحریم‌های بین‌المللی
 • در دسترس بودن سرور حتی در زمان قطع اینترنت کشور
 • بدون نیاز به پرداخت هزینه راه‌اندازی اولیه برای پرداخت‌ها سه ماه و بیشتر
 • امکان ارائه آی پی (IP) اینترنت (Internet) و اینترانت (Interanet)

خرید انواع سرور مجازی از مجموعه آتنا هاست

در صورتی که به‌دنبال خدمات میزبانی وب از نوع سرور مجازی هستید، آتنا هاست برترین خدمات را به شما ارائه می‌دهد. اتصال به زیرساخت فیبر نوری و سرعت دسترسی بالا در خدمات آتنا هاست عملکرد پایدار ئ بهبودیافته را برای سایت و پلتفرم‌های شما تضمین می‌کند. برای دریافت این خدمات کافی است سفارش خود را برای سرور مجازی ثبت کنید.

5/5 (2 نظر)