خرید فضای ابری عمومی | امکانی برای توسعه زیرساخت‌های ذخیره‌سازی داده‌ها

cloud space

Cloud-Atenahost

خرید فضای ابری عمومی؛ راهکاری برای مدیریت اطلاعات سازمان‌ها

استفاده از بسترهای تکنولوژیک برای بایگانی و دستیابی به اطلاعات بسیاری از نیازهای سازمان‌ها در زمینه مدیریت داده‌ها را پاسخ می‌دهد. فضای ابری به‌عنوان راهکاری موثر در این زمینه به‌شمار می‌آید که سازمان‌ها و کسب‌وکارها می‌توانند با خرید اشتراک‌های ماهانه از امکانات آن‌ها بهره‌مند شوند. بااین‌حال خرید فضای ابری خصوصی بر خلاف فضای ابری عمومی (Public Cloud) امکان ایجاد بستری مناسب برای محاسبات ابری اختصاصی را برای نیازهای منحصربه‌فرد سازمان‌ها به وجود می‌آورد. بر همین اساس در این مطلب از آتنا هاست به بررسی مزایای بهره‌مندی از فضای ابری خصوصی و کاربردهای آن می‌پردازیم.


تمام فایل‌ها همیشه و هرکجا با شما خواهند بود!

آتناهاست

ویژگی های سرویس ابری عمومی

Atenahost آتناهاست

امنیت بالا

دسترسی به تمام فایلها، با امنیت بالایی کنترل شده و تنها با مجوز شما فایلها و پوشه ها در دسترس خواهند بود. امنیت بخش مهمی در سرویس ابری آتنا هاست برای مشترکان میباشد.

Atenahost آتناهاست

دسترسی از همه دستگاه ها

با استفاده از سرویسهای ابری آتنا هاست، فایل های شما از دستگاه های دارای سیستم عامل Android, IOS, Windows, MAC قابل دسترسی خواهند بود.

Atenahost آتناهاست

ذخیره همه نوع فایل

شما می‌توانید عکس‌ها، فیلمها، فایلهای متنی، نقشه ها، طراحی‌ها، طرح‌ها، موارد ضبط شده، ویدیوها و همه چیز را در سرویس ابری آتنا هاست برای خود ذخیره نمایید.

Atenahost آتناهاست

ذخیره همه نوع فایل

هر فایل یا پوشه ای را میتوانید با افراد مورد نظر خود به اشتراک بگذارید و سطح دسترسی افراد را تعیین نمایید. در هر زمان، شما میتوانید سطح اشتراک افراد را تغییر دهید.

جدول سرویس ابری عمومی

ACP-1
20,000 تومان / ماهانه
5 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-2
35,000 تومان / ماهانه
20 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-3
80,000 تومان / ماهانه
100 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-4
135,000 تومان / ماهانه
250 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-5
200,000 تومان / ماهانه
500 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS
ACP-6
370,000 تومان / ماهانه
1000 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Android
دارای اپ IOS
دارای اپ WINDOWS

مزایای خرید‌ فضای ابری عمومی

به‌کارگیری فضای ابری عمومی همان امنیت و کیفیتی را به کاربران ارائه می‌دهد که زیرساخت‌های سنتی داخلی توانایی آن را دارند. بااین‌حال برخی مزایای منحصربه‌فرد استفاده از این مدل، خرید فضای ابری عمومی را به انتخاب اول شرکت‌های بزرگ تبدیل کرده است. در ادامه به مهم‌ترین مزایای خرید فضای ابری عمومی اشاره می‌کنیم.

برخورداری از پروتکل‌های امنیتی پیشرفته

امنیت فضای ابری عمومی بسیار بالا است؛ زیرا ترافیک موجود در این مدل فقط به تراکنش‌های سازمان دریافت‌کننده خدمات محدود می‌شود. ارائه‌دهندگان فضای ابری عمومی باید ترافیک میلیون‌ها کاربر و تراکنش‌ها را به طور همزمان مدیریت کنند؛ بنابراین احتمال کاهش ترافیک وجود دارد. از سوی دیگر با توجه به استفاده از زیرساخت‌های فیزیکی اختصاصی در فضای ابری خصوصی، سازمان‌ها کنترل بیشتری بر سرور، شبکه و امنیت برنامه دارند.

مزایای خرید‌ فضای ابری خصوصی
هزینه‌های فضای ابری خصوصی قابل پیش‌بینی هستند

عملکرد قابل پیش‌بینی

استفاده از امکانات موجود برای ذخیره‌سازی اطلاعات با خرید فضای ابری عمومی قابل‌ پیش‌بینی‌تر از زیرساخت‌های عمومی است. در چنین شرایطی به جای استفاده از چند کاربر از سخت‌افزارها، فقط یک کاربر از آن استفاده می‌کند و عملکرد باری کاری تحت تاثیر مراکز ارائه‌دهنده زیرساخت‌ها و پهنای باند نیست.

صرفه‌جویی در هزینه‌های بلندمدت

با وجود این که راه‌اندازی زیرساخت‌ها برای پشتیبانی از فضای ابری عمومی هزینه‌بر است؛ اما در بلندمدت بسیاری از هزینه‌های سازمان‌ها را کاهش می‌دهد. اگر یک سازمان از قبل سخت‌افزار و شبکه مورد نیاز برای میزبانی را داشته باشد، یک فضای ابری خصوصی می‌تواند در طول زمان بسیار مقرون‌به‌صرفه‌تر عمل کند. چرا که در این شرایط هزینه‌های ماهیانه برای استفاده از سرورهای فضای ابری عمومی حذف می‌شوند.

هزینه‌های فضای ابری عمومی قابل پیش‌بینی هستند

 هزینه‌های استفاده از امکانات فضای ابری عمومی بر مبنای استفاده، هزینه‌های ذخیره‌سازی و هزینه‌های خروج داده قابل پیش‌بینی نیستند. درحالی‌که با خرید فضای ابری عمومی فقط باید مبلغ ثابت ماهیانه‌ای را از نظر حجم کاری و ظرفیت انتقال داده در نظر گرفت.

بهره‌مندی از امکانات فناوری‌های اتوماسیون

اتوماسیون کارهایی مانند ادغام و تامین سرور را سرعت می‌بخشد. سازمان‌هایی که به دنبال پیاده‌سازی یک محیط ابری عمومی هستند، باید قابلیت‌های اتوماسیون را برای بهبود فرایند مدیریت زیرساخت ابری ارائه کنند. همچنین روش‌های کاربردی مبتنی بر فضای ابری مانند DevOps و DevSecOps و معماری‌هایی مانند میکروسرویس‌ها و کانتینرها، کارایی و انعطاف‌پذیری بیشتری را برای فضای ابری عمومی در اختیار کاربران قرار می‌دهند.

شناخت زیرساخت‌ها؛ گامی بلند برای خرید‌فضای ابری‌ عمومی

یکی از مهم‌ترین نکاتی که در زمان خرید فضای ابری عمومی باید به آن توجه داشت، نوع زیرساخت‌های این نوع مدل فضای ابری است. به‌طورکلی این سخت‌افزارها در سه گروه متفاوت دسته‌بندی می‌شوند که هر یک از آن‌ها ویژگی‌های خاص خود را دارند. در ادامه به انواع زیرساخت‌های فضای ابری عمومی می‌پردازیم.

شناخت زیرساخت‌ها؛ گامی بلند برای خرید فضای ابری‌ خصوصی
فضای ابری خصوصی در محل

فضای ابری عمومی در محل

فضای ابری عمومی داخلی، محیطی است که می‌توانید روی منابع خود در یک پایگاه داده داخلی مستقر کنید. شما ابتدا باید منابع را خریداری کنید و سپس با تامین امنیت، آن‌ها را حفظ و ارتقا دهید. مدیریت فضای ابری عمومی در محل گران است و نیاز به سرمایه‌گذاری اولیه و هزینه‌های جانبی فراوانی دارد.

فضای ابری‌ عمومی مدیریت‌ شده

ابر عمومی مدیریت شده یک محیط تک کاربره است که به طور کامل توسط شرکت ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری مدیریت می‌شود. به‌عنوان مثال، زیرساخت فناوری اطلاعات سازمان شما می‌تواند توسط یک شرکت ارائه‌دهنده خدمات، در مرکز داده سازمان خریداری و نگهداری شود. به عبارت بهتر این شرکت‌ها ارتقا، پشتیبانی و مدیریت از راه دور منابع ابری عمومی شما را بر عهده می‌گیرند.

فضای‌ ابری‌ عمومی مجازی

خرید فضای ابری عمومی مجازی به سازمان‌ها اجازه می‌دهد تا آن را در زیرساخت‌های ابر عمومی مستقر کنند. این مدل یک محیط ایمن و ایزوله است که در آن کاربران امکان اجرای کد، میزبانی وب‌سایت‌ها، بایگانی اطلاعات و تمام فعالیت‌های ضروری مورد نیاز پایگاه‌های داده سنتی را انجام دهند. فضای ابری عمومی مجازی سهولت در دسترسی و مقیاس‌پذیری منابع محاسبات ابری عمومی را با کنترل و امنیت بیشتری به وجود می‌آورند.

چرا آتنا هاست گزینه‌ای ایده‌آل برای خرید فضای‌ ابری عمومی است؟

استفاده از خدمات شرکت‌های معتبر ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری، در کیفیت دریافت خدمات و تضمین امنیت بایگانی داده‌ها نقش مهمی بر عهده دارد. آتنا هاست به‌عنوان یکی از برترین مجموعه‌های هاستینگ و ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری عمومی ، جدیدترین زیرساخت‌ها را برای ارائه خدمات به کار می‌گیرد.

بر همین اساس مهم‌ترین مزایای خرید فضای ابری عمومی از آتنا هاست عبارت‌اند از:

  • استفاده از زیرساخت فیبر نوری کشور
  • عملکرد مطلوب برای توسعه سرویس‌ها
  • پشتیبانی کامل خدمات
  • تنوع پلن‌ها برای خرید‌ Private Cloud
  • به‌کارگیری ظرفیت‌های مختلف برای بایگانی اطلاعات
  • ارائه خدمات با استفاده از سرور‌های موجود در ایران

ایمن‌ترین فضای ابری عمومی را از آتنا هاست خریداری کنید

آتنا هاست یک مرکز عمومی در زمینه خدمات هاستینگ، خرید سرور اختصاصی و مجازی، میزبانی سرور، خرید هاست ... است. مجموعه ما با ارائه پلن‌های مختلف برای خرید فضای ابری عمومی طیف متنوعی از نیازهای سازمان‌ها برای تجهیز زیرساخت‌های فناوری اطلاعات را پاسخ می‌دهیم. شما می‌توانید کسب اطلاعات بیشتر در این زمینه با کارشناسان در تماس باشید.