خرید فضای ابری خصوصی | فرصتی برای افزایش سرعت فعالیت اینترنتی سازمان‌ها

Purchase of Private cloud space

خرید فضای ابر عمومی؛ بستری امن برای مدیریت فناوری اطلاعات

خرید فضای ابر خصوصی؛ بستری امن برای مدیریت فناوری اطلاعات

بسیاری از سازمان و شرکت‌ها روزانه با طیف متنوعی از داده‌ها روبه‌رو هستند. ذخیره‌سازی امن این اطلاعات در فضایی مطمئن و از طریق سرور ابری بهترین پیشنهاد برای مدیریت اطلاعات و نگهداری داده‌های حساس این مجموعه‌ها است. سازمان‌ها می‌توانند با خرید فضای ابری خصوصی و باتکیه‌بر امکانات شرکت‌های ارائه‌دهنده سرورهای ذخیره‌سازی، در هر زمان و مکانی به طور نامحدود به اطلاعات دسترسی داشته باشند. به‌کارگیری فضای ابری خصوصی نه تنها نیاز سازمان‌ها برای به‌کارگیری دستگاه‌های ذخیره‌سازی را از بین می‌برد؛ بلکه به آن‌ها امکان می‌دهد تا در هر زمان و مکانی بتوانند از اطلاعات خود استفاده کنند.

 

فضای ابری خصوصی چیست؟

فضای ابری خصوصی (Private Cloud) مدلی از محاسبات ابری به‌شمار می‌آید که در آن زیرساخت‌ها، فقط به یک سازمان اختصاص داده شده است. سازمان‌ها می‌توانند با استفاده از این نوع مدل محاسبات ابری، داده‌های خود را در پایگاه‌ داده شخصی و یا در مرکز مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات میزبانی کنند. به طور کلی، سازمان‌ها با خرید فضای ابری خصوصی مسئولیت عملیات بایگانی اختصاصی داده‌ها را بر عهده می‌گیرند. همچنین باتکیه‌بر امکانات موجود در این مدل، سازمان‌ها کنترل بیشتر و امنیت بالاتری را برای سرورهای خود به دست می‌آورند.

385000 تومان / ماهانه
100 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS
535000 تومان / ماهانه
250 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS
785000 تومان / ماهانه
500 GB - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS
1285000 تومان / ماهانه
1 T - فضای ابری
دارای پنل وب بیس حرفه ای
ترافیک ماهانه : 400 گیگابایت
محل قرارگیری سرور : ایران
دارای اپ Windows - Android - IOS

فضای ابری خصوصی چیست؟

ابر خصوصی (Public Cloud) راه‌حلی موثر برای مدیریت فناوری اطلاعات شخص ثالث به‌شمار می‌آید که خدمات محاسبات ابری درخواستی و زیرساخت‌های فیزیکی را با کمک اینترنت خصوصی میزبانی می‌کند. به‌طورکلی سه نوع مدل ابری نرم‌افزار به‌عنوان سرویس (SaaS)، پلتفرم به‌عنوان سرویس (PaaS) و زیرساخت به‌عنوان سرویس (IaaS) وجود دارند. هر کدام از این مدل‌ها امکان دسترسی سازمان‌ها به منابع و فناوری بدون میزبان را در یک پایگاه داده متعلق به شرکت‌ به وجود می‌آورند.

ویژگی‌های انواع مدل‌های فضای ابری خصوصی عبارت‌اند از:

 • مدل IaaS: در این مدل مجموعه ارائه‌دهنده خدمات ابری ویژگی‌های زیرساخت، مانند سرورها و ذخیره‌سازی و یک لایه مجازی‌سازی را میزبانی می‌کند
 • مدل PaaS: در این مدل شرکت‌های خدمات ابری ابزارهای سخت‌افزاری و نرم‌افزاری برای توسعه برنامه‌ها را به‌عنوان یک سرویس به کاربران خود ارائه می‌کنند

مدل SaaS: در این مدل مجموعه‌های خدمات ابری با میزبانی از برنامه‌ها، آن‌ها را از طریق اینترنت در اختیار مشتریان خود قرار می‌دهند

فضای ابری عمومی چیست؟
مزایای خرید فضای ابری عمومی

مزایای خرید فضای ابری خصوصی

با توجه به روش کار ساده تعبیه‌شده در Public Cloud در زمان خرید فضای ابری خصوصی نباید نگران استفاده از این بستر بود. بر همین اساس کاربران نیازمند به ظرفیت، پلتفرم‌ها یا منابع بیشتری، خدمات مورد نظرشان را از یک شرکت ارائه‌دهنده ابر خصوصی دریافت می‌کنند که این خدمات بر اساس بایت یا زمان شارژ می‌شوند. با این امکان سازمان‌ها در بسیاری از هزینه‌های خود صرفه‌جویی می‌کنند.

به عبارت بهتر مراکز ارائه‌دهنده ابر خصوصی مسئولیت مدیریت منابع مشتریان خود را بر عهده می‌گیرند. زیرساخت‌ها، قابلیت‌های پردازش، برنامه‌های کاربردی، ذخیره‌سازی و ... همگی متعلق به ارائه‌دهنده هستند که از طریق دریاچه داده این مراکز و بر بستر اینترنت خصوصی برای مشتریان منتقل می‌شوند.

بر همین اساس مهم‌ترین کاربردهای فضای ابری خصوصی برای سازمان‌ها عبارت‌اند از:

 • ارزیابی داده‌های فراوان
 • بازیابی و بک‌آپ اطلاعات
 • تست و توسعه نرم‌افزار
 • جابه‌جایی اطلاعات ابری
 • نگهداری برنامه‌های ابری
 • بایگانی و ذخیره‌سازی داده‌ها
 • نگهداری ابری هیبریدی
 • ذخیره‌سازی مرکز داده
 • تجزیه‌وتحلیل و دریاچه‌های داده

دسترسی به فناوری‌های جدید، تجزیه‌وتحلیل منطقی داده‌ها و انعطاف‌پذیری منابع ابر خصوصی از مهم‌ترین مزایای استفاده از فضای ابری خصوصی به‌شمار می‌آیند. بر همین اساس در ادامه به برخی دیگر از مزایای خرید فضای ابری خصوصی برای سازمان‌ها اشاره می‌کنیم.

کاهش هزینه‌های تامین زیرساخت

ایجاد زیرساخت فناوری اطلاعات به سرمایه‌گذاری‌های هنگفت نیازد دارد. سازمان‌ها باید سخت‌افزار، نرم‌افزار و مکانی برای سرورها و تجهیزات خود تعبیه کنید. خرید فضای ابری خصوصی با جلوگیری از هزینه‌های اولیه، باعث می‌شود تا شرکت‌ها فقط به‌صورت ماهانه برای خدمات دریافتی مبلغی را بپردازند. علاوه بر این، با استفاده از استفاده از خدمات شرکت‌هایی ارائه‌دهنده ابر خصوصی در هزینه‌های تعمیر و نگهداری و تعویض و ارتقای تجهیزات قدیمی جلوگیری می‌شود.

مقیاس‌پذیری بالا

ابرهای خصوصی یک گزینه زیرساخت مقیاس‌پذیر عالی هستند. متناسب با نیاز سازمان‌ها به نصب و راه‌اندازی زیرساخت‌های فیزیکی، خرید فضای ابری خصوصی می‌تواند شامل افزایش یا کاهش دسترسی به میزان مورد نظر است. شرکت‌ها می‌توانند باید  با خرید تعرفه‌های موجود، شبکه، ظرفیت ذخیره‌سازی داده‌ها و قدرت پردازش را بدون تاثیر در فرایند فعالیت‌های اینترنتی خود مقیاس‌بندی کنند.

قابلیت دسترسی

سرویس‌های ابری به شما این امکان را می‌دهند که به داده‌ها، پلتفرم‌ها و نرم‌افزار خود با استفاده از اینترنت دسترسی داشته باشید. با استفاده از یک ابر خصوصی امکان استفاده از اطلاعات بدون نیاز به اتصال به دسکتاپ یا ویندوز وجود دارد.

کاهش هزینه‌های تامین زیرساخت

امینت بالاتر نسبت به زیرساخت‌های داخلی

ابرهای خصوصی قابل اعتمادتر از زیرساخت‌های داخلی هستند. ارائه‌دهندگان خدمات ابر خصوصی به‌طورکلی شبکه‌ای از سرورها را حفظ می‌کنند؛ بنابراین احتمال شکست در آن‌ها تقریبا وجود ندارد. با خرید فضای ابری خصوصی اگر یک سرور از کار بیفتد، سرور دیگری در شبکه به سرعت این سستی را دریافت می‌کند. به‌ علاوه، ابرهای خصوصی به‌ طور خودکار با پشتیبانی از داده‌های ذخیره‌شده پشتیبان‌گیری، امکان بازیابی اطلاعات را در زمان تهدیدات امنیتی بازیابی کنید.

مهم‌ترین معیارهای انتخاب بهترین مرکز ارائه‌دهنده خدمات Piblic Cloud

انتخاب بهترین مرکز ارائه‌دهنده فضای ابری خصوصی ، بلندترین گام برای پیمودن مسیر توسعه فناوری اطلاعات در سازمان‌ها و شرکت‌ها است. این مجموعه‌‌ها در کنار پارامترهای خود برای انتخاب بهترین مرکز، باید برخی معیارهای دیگر را نیز ارزیابی کنند.

این معیارها عبارت‌اند از:

 • دریافت طیف وسیعی از خدمات مورد نیاز
 • استفاده از تکنولوژی نوین
 • بررسی عملکرد گذشته مجموعه
 • به‌کارگیری مقررات امنیتی مطمئن
 • قیمت مناسب
 • توجه به محل قرارگیری مجموعه‌های خدمات ابری و سرورهای آن

چرا برای خرید فضای ابری خصوصی باید آتنا هاست را انتخاب کرد؟

آتنا هاست یکی از شرکت‌های معتبر هاستینگ و ارائه‌دهنده خدمات ابری خصوصی و خصوصی است که برای ارائه خدمات خود از جدیدترین تکنولوژی‌ها استفاده می‌کند. خرید فضای ابری خصوصی از آتنا هاست ضمن کاهش هزینه‌ سازمان‌ها برای توسعه بسترهای فناوری اطلاعات، امکان ذخیره انواع فایل‌ها، دسترسی از طریق انواع دستگاه‌های هوشمند و امنیت بالا را به وجود می‌آورد.

بر همین اساس مهم‌ترین دلایل خرید فضای ابری خصوصی از آتنا هاست عبارت‌اند از:

 • بهره‌گیری زیرساخت فیبر نوری کشور
 • فراهم بودن بستر توسعه سرویس‌ها
 • پشتیبانی منحصربه‌فرد خدمات
 • تنوع پلن‌ها برای خرید‌ Public Cloud
 • برخورداری از ظرفیت مختلف برای ذخیره‌سازی داده‌ها
 • ارائه خدمات با استفاده از سرور تعبیه‌شده در ایران

آتنا هاست؛ معتبرترین مرکز خرید فضای ابری خصوصی

در میان انواع مجموعه‌های ارائه‌دهنده خدمات فضای ابری، آتنا هاست به‌عنوان یک شرکت معتبر طیف متنوعی از خدمات را به کاربران ارائه می‌دهد. مجموعه‌ ما با ایجاد بسترهایی مناسب برای تکنولوژی‌های وب، برترین خدمات IDC را با کیفیتی منحصربه‌فرد به مشتریان عرضه می‌کند. شما می‌توانید برای خرید انواع پلن‌های متنوع فضای ابری خصوصی از طریق سایت ما اقدام کنید. همچنین کارشناسان آتنا هاست به‌صورت آنلاین آماده پاسخگویی به سوالات شما در زمینه خدمات فضای ابری خصوصی هستند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *